SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Budúcnosť Windows 10 Mobile je otázna. Pravdepodobne zotrvá na súčasnej vetve „Redstone 2“

Ste spokojný so súčasnou vetvou Windows 10 Mobile? Dúfame, že áno. Totiž zotrváme na nej ešte riadnu chvíľu.

Počas dnešného Windows Insider webcast (via Neowin), Microsoft dostal viacero otázok týkajúcich sa mobilnej platformy Windows 10 Mobile v spojitosti s vetvou „feature 2“, ktorá mala byť len dočasnou (pozn. redakcie: reč je o Redstone 2 vetve). Vyzerá to však tak, že táto vetva tu bude s nami o niečo dlhšie ako by sme predpokladali.

V rámci rozhovoru Rich Hay (člen Insider tímu) sa totiž rozhovoril o budúcnosti Windows 10 Mobile v spojitosti so súčasnou vetvou kde prezradil, že Microsoft momentálne neplánuje prejsť na Redstone 3 vetvu s aktuálnou mobilnou platformou. Inými slovami, nové funkcie nateraz nejak nemusíme očakávať, okrem tých ktoré boli plánované do vypustenia Redstone 3 aktualizácie.

Otázkou však je, čo bude s mobilnou platformou ako takou do budúcna. Špekuluje sa, že Windows 10 Mobile ukončí svoju životnosť na „súčasných zariadeniach“, podobne ako tomu bolo s Windows Phone 7.8. Na druhej strane treba povedať, že spoločnosť aktívne pracuje napríklad na CShell rozhraní (automatické prispôsobenie rozhrania v závislosti od zariadenia), ktoré by mohlo položiť nové základy ďalšej generácie mobilnej verzie operačného systému.

V každom prípade Microsoft si týmto výrokmi určite nepomohol, ba dovolíme si povedať pravý opak. Z nášho pohľadu to mohla spoločnosť z marketingového hľadiska  zahrať aspoň ako „reštart“ posúvajúci mobilnú platformu na novú úroveň.

Uvažujete o tom, že by ste vymenili Windows 10 Mobile platformu za inú?

Zdroj: Neowin, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky