TECHNOLÓGIE

Budú mať smartfóny v budúcnosti airbag? Nuž, je dosť veľká šanca, že áno

Určite sa vám už stalo, že vám telefón vypadol z rúk. V tom lepšom prípade ste obišli len so „škrabancom“ či „odreninou“, v tom horšom si to odniesol buď samotný displej alebo sklenená zadná strana.

Nuž, s týmto problémom sa rozhodol zatočiť jeden z nemeckých študentov (Philip Frenzel), ktorý prišiel s airbagom pre smartfóny, ktorý by mal smartfón v prípade pádu ochrániť pred mechanickým poškodením. Celá táto technológia funguje na princípe špeciálneho tenkého ochranného krytu, ktorý pri voľnom páde zaregistruje náhlu zmenu polohy pomocou senzorov. Následne z tohto krytu vyskočia drobné kovové pružiny, ktoré ochránia telefón pred následkami pádu. Ako to funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Aktuálne tento gadget nie je ešte dostupný na trhu. Avšak to by sa mohlo v budúcnosti zmeniť. Jeho vynálezca sa totiž rozhodol, že skúsi šťastie na známej sieti KickStarter, prostredníctvom ktorej by chcel financovať svoj projekt.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Pexels.com, TheVerge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close