Pracovné ponuky
TECHNOLÓGIE

Budú mať smartfóny v budúcnosti airbag? Nuž, je dosť veľká šanca, že áno

Určite sa vám už stalo, že vám telefón vypadol z rúk. V tom lepšom prípade ste obišli len so „škrabancom“ či „odreninou“, v tom horšom si to odniesol buď samotný displej alebo sklenená zadná strana.

Nuž, s týmto problémom sa rozhodol zatočiť jeden z nemeckých študentov (Philip Frenzel), ktorý prišiel s airbagom pre smartfóny, ktorý by mal smartfón v prípade pádu ochrániť pred mechanickým poškodením. Celá táto technológia funguje na princípe špeciálneho tenkého ochranného krytu, ktorý pri voľnom páde zaregistruje náhlu zmenu polohy pomocou senzorov. Následne z tohto krytu vyskočia drobné kovové pružiny, ktoré ochránia telefón pred následkami pádu. Ako to funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Aktuálne tento gadget nie je ešte dostupný na trhu. Avšak to by sa mohlo v budúcnosti zmeniť. Jeho vynálezca sa totiž rozhodol, že skúsi šťastie na známej sieti KickStarter, prostredníctvom ktorej by chcel financovať svoj projekt.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Pexels.com, TheVerge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
AirBag Inovácie rozbity displej Technológia Zaujímavosť

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close