APLIKÁCIE A HRY

Bude súčasťou olympiády aj e-Šport? Toto bude jedna z hlavných tém nadchádzajúceho fóra

Je e-Šport skutočným športom? Tak táto otázka bude jednou z tém, ktorá sa bude diskutovať na hosťovanom fóre Medzinárodnej olympijskej komisia a  Svetovej asociácie medzinárodných športov.

Hlavným cieľom tejto diskusie bude vytvorenie „spoločného porozumenia“ medzi svetom športu a e-športu.

Toto fórum, ktoré bude sledované mnohými fanúšikmi počítačových hier sa bude konať budúci mesiac, 21. júla v Lausanne. Ponúkne sériu viacerých panelových diskusií ako môže e-Šport a Olympiáda spolu kooperovať.

Je e-Šport športom?

V minulosti Medzinárodná olympijská komisia povedala, že by uvítala e-Šport, preto sa domnievame, že táto téma nemusí byť až taký „fantazijný pojem“. Koniec koncov na olympiáde v roku 2022, ktorá sa má konať v Ázii  by podľa aktuálnych správ nemal chýbať aj stan pre súťaže v e-Športe. Ako to však vo finálne bude vyzerať je len dnes ťažko povedať.

Uvítali by ste e-Šport na olympiáde?

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky