PC HRY

Bude súčasťou olympiády aj e-Šport? Toto bude jedna z hlavných tém nadchádzajúceho fóra

Je e-Šport skutočným športom? Tak táto otázka bude jednou z tém, ktorá sa bude diskutovať na hosťovanom fóre Medzinárodnej olympijskej komisia a  Svetovej asociácie medzinárodných športov.

Hlavným cieľom tejto diskusie bude vytvorenie „spoločného porozumenia“ medzi svetom športu a e-športu.

Toto fórum, ktoré bude sledované mnohými fanúšikmi počítačových hier sa bude konať budúci mesiac, 21. júla v Lausanne. Ponúkne sériu viacerých panelových diskusií ako môže e-Šport a Olympiáda spolu kooperovať.

Je e-Šport športom?

V minulosti Medzinárodná olympijská komisia povedala, že by uvítala e-Šport, preto sa domnievame, že táto téma nemusí byť až taký „fantazijný pojem“. Koniec koncov na olympiáde v roku 2022, ktorá sa má konať v Ázii  by podľa aktuálnych správ nemal chýbať aj stan pre súťaže v e-Športe. Ako to však vo finálne bude vyzerať je len dnes ťažko povedať.

Uvítali by ste e-Šport na olympiáde?

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close