SpravodajstvoXiaomi

Bude Poco X2 prezlečeným zariadením Redmi K30? Zatiaľ viacero indícií naznačuje, že áno

Všetky doteraz známe informácie o zariadení Poco X2 naznačujú, že pôjde o smartfón Redmi K30, ktorý ponesie logo spoločnosti Poco.

Na novú generáciu zariadení Poco čakáme bezmála už takmer 2 roky, pričom jej predstavenie je naplánované na 4. február 2020, teda už v najbližší utorok. O zariadení sme mohli počuť viacero špekulácií, avšak v posledných dňoch sa o smartfóne rozhovorila  aj samotná spoločnosť Poco, ktorá zdieľala prostredníctvom sociálnej siete Twitter viacero informácií. Začnime však pekne po poriadku.

Pred pár dňami spoločnosť zdieľala informácie o tom, že displej bude disponovať vysokou zobrazovacou frekvenciou, pričom, ako zo statusu, tak aj z odkazovanej stránky sa dozvedáme o podpore zobrazovacej frekvencie do 120Hz.

Spoločnosť ďalej prostredníctvom Twitteru naznačovala, že smartfón bude podporovať technológiu rýchleho nabíjania.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak spoločnosť v rámci prvého statusu neprezradila maximálny výkon nabíjania. To sa však zmenili 2 dni dozadu, kedy poodhalila, že zariadenie bude podporovať technológiu Charge Turbo a zároveň odkazovala na obchod Flipkart. V rámci obchodu Flipkart spoločnosť ďalej prezradila, že smartfón bude podporovať nabíjanie do 27W.

Deň na to, spoločnosť zdieľala ďalší status, v ktorom naznačila, že smartfón bude vybavený zatiaľ neznámym procesorom, ktorý bude vhodný na hranie hier. Okrem toho poodhalila, že zariadenie bude vybavené vodným chladením.

Na stránkach spoločnosti Flipkart, Poco ďalej prezrádza, že pôjde o procesor Snapdragon Qualcomm, konkrétny modelový rad však nespomína. Na druhej strane, pár dní dozadu obehla internetom fotografia zariadenia z AnTuTu, ktorá zachytáva, že zariadenie by malo byť poháňané procesorom Snapdragon 730.

Známa leakerka informácií, ktorá si hovorí  Xiaomisha, medzičasom zdieľala propagačnú fotografiu zariadenia, ktorá okrem samotného dizajnu smartfónu poodhalila aj jeho cenu, a hlavnú 64MP kameru Sony IMX686.

Najnovšie spoločnosť Poco publikovala prostredníctvom sociálnej siete Twitter krátke video, ktoré zachytáva jednotlivé dizajnové prvky smartfónu.

Bude zariadenie Poco X2 smartfónov Redmi K30, ale s iným menom?

Nuž, z aktuálne dostupných informácií musí byť každému hneď jasné, že predstavenie novej generácie zariadenia Poco X2 bude podľa všetkého predstavením „staršieho“ smartfónu Redmi K30. Nebolo by to prvýkrát, kedy by spoločnosť patriaca pod krídla Xiaomi urobila podobný krok. Spomenúť si môžeme napríklad na zariadenia Xiaomi Mi 9T/Redmi K20, Mi Note 10/Mi CC9 a ďalšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close