SpravodajstvoXiaomi

Bude najočakávanejší smartfón tohto roka od Xiaomi dostupný aj na globálnom trhu?! Táto správa vás nepoteší

Agatha Thank zo Xiaomi prezrádza viac podrobností o dostupnosti modelu Mi Mix 4 pre globálny trh.

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Xiaomi oficiálne potvrdila, že model smartfónu Mi Mix 4 je na ceste. Xiaomi konkrétne uviedlo, že zariadenie bude predstavené 10. augusta, teda v najbližší utorok.

Dnes už vieme, že zariadenie príde s vlastnosťami, ktoré ho priam predurčujú, aby ovládlo trh s vlajkovými smartfónmi. Okrem kamery umiestnenej pod displejom zariadenia, tešiť sa môžeme aj na rýchle nabíjanie pri výkone 120W. Rovnako bude smartfón vybavený procesorom Snapdrargon 888, či RAM pamäťou o kapacite do 12GB.

Možno sklamaním bude, že zariadenia bude predstavené s Androidom 11 v kombinácii s nadstavbou MIUI 12.5. Ide síce o najaktuálnejší software, ktorý je aktuálne dostupným v Xiaomi smartfónoch, ale dlho sa špekulovalo, že Xiaomi uvedie po boku zariadenia ja nadstavbu MIUI 13. Tá bohužiaľ bude oficiálne predstavenou neskôr, nedávno prezradilo Xiaomi.

Bude Mi Mix 4 dostupný mimo Číny?

Samozrejme, zariadenie zažije svoju premiéru v domácej Číne. Nie je to nič nezvyčajné a viac menej každý vlajkový model smartfónu, bol doposiaľ predstavený najprv pre domáci trh. Pre globálnych používateľov to znamenalo, že si museli počkať ešte niekoľko dní až týždňov, kým zariadenie bolo uvedené aj mimo domácej krajiny. Ako to bude so smartfónom Mi Mix 4?

Najnovšie Agatha Thank, manažérka spoločnosti pre styk s verejnosťou prezradila nemilé správy. Model Mi Mix 4 pravdepodobne nebude dostupným pre globálny trh. Inými slovami, bude exkluzívne dostupným pre Čínu, rovnako ako to bolo aj v prípade zariadenia Mi Mix Fold. Agatha Thank na sociálnej sieti Twitter uviedla:

„Bolí ma to povedať, ale momentálne so zariadením nemáme globálne plány.“

Pevne veríme, že spoločnosť prehodnotí svoje plány a zariadenie uvedie aj pre zvyšok sveta. Bola by to škoda, ak by tento model, na ktorý čakajú milióny používateľov, neuzrel svetlo sveta mimo domácej Číny.

Brúsili ste si niekto zuby na tento model smartfónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close