SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Bude Bitcoin digitálnou menou, ktorú bude akceptovať prvý štát? Toto je prvá lastovička, ktorá na tom pracuje!

Bitcoin by sa mohol už čoskoro stať oficiálnym platidlom v prvej krajine sveta.

Digitálne zlato je v posledných mesiacoch čoraz diskutovanejšou témou. Prispel k tomu nielen Elon Musk, ktorý nedávno ohlásil, že Tesla už nebude akceptovať túto menu ako platidlo, ale aj hackerská skupina Anonymous, ktorá Muskovi pohrozila, že ak bude aj naďalej ovplyvňovať trhy, tak bude v hľadáčiku hackerov.

Najnovšie sa Bitcoin dostáva extra do pozornosti vďaka salvádorskému prezidentovi Nayib Bukele. Na tému upozorňuje portál Gizmodo.com.

Prvá krajina, ktorá by mohla akceptovať Bitcoin ako zákonné platidlo

Bukele v priebehu uplynulého víkendu oznámil, že podá do kongresu návrh zákona, ktorý by Bitcoin ustanovil ako zákonné platidlo v krajine. Ak by tento návrh vo finále prešiel, tak z El Salvadoru by sa stala prvá krajina na svete, ktorá akceptuje digitálne zlato, Bitcoin, ako zákonné platidlo.

„Budúci týždeň pošlem Kongresu návrh zákona, vďaka ktorému sa Bitcoin stane zákonným platidlom v Salvádore,“ uviedol vo videu vysielanom na konferencii Bitcoin 2021 v Miami. „Z krátkodobého hľadiska to vytvorí pracovné miesta a pomôže zabezpečiť finančné začlenenie tisícom ľudí mimo formálnej ekonomiky.“

 

El Salvádor je v súčasnosti prevažne hotovostnou ekonomikou, kde zhruba 70% obyvateľov nemá bankové účty. V súčasnosti za prevod peňazí medzi účtami tamojšie inštitúcie účtujú niekoľko % z transakcie pričom samotná transakcia môže trvať aj niekoľko dní. Z tohto pohľadu Bitcoin určite dáva zmysel, hoci nie je krytým žiadnym aktívom pričom jeho hodnota je odvodená od skutočnosti, že je digitálne vzácny. Rovnako treba dodať, že transakcie prebiehajú viac menej okamžite a možno ním platiť naprieč celým svetom bez dodatočných nákladov. Rovnako treba spomenúť, že počet Bitcoinov nikdy nepresiahne 21-miliónov kusov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close