SpravodajstvoTECHZaujímavosti

Britské ozbrojené sily plánujú vyvinúť malé húfy dronov, ktorých úlohou bude zmiasť nepriateľa

Veľká Británia prichádza so zaujímavou obrannou stratégiou, ktorá spája najmodernejšie bojové a informačné technológie. Britský minister obrany Gavin Williamson sa vyjadril, že Spojené kráľovstvo plánuje financovať výskum dronov v Royal United Services Institute v Londýne.

Vyjadrenie Williamsona: „Squadrony (sieťové lietadlá) by boli schopné zmiasť nepriateľskú vzdušnú obranu. A zároveň by boli schopné bojovať popri stíhačke F-35 v Royal Air Force.“

Nezaostáva ani USA

Americké námorníctvo už tiež začalo podobný výskum a to s projektom Cicada v roku 2006. Jednalo sa o malé jednorázové letecké „vozidlá“. Tie môžu byť nasadené vo veľkej skupine týchto vozidiel a to aj v oblastiach s minimálnym počtom elektrických zdrojov. Výskum tejto technológie ale doposiaľ pokračuje, keďže sme stále nevideli reálne využitie v boji.

S podobnou ideou sa pohrávajú viaceré svetové veľmoci. Už dlhšiu dobu sa vo všetkých končinách pošuškáva o vytvorení malých dronov, poprípade rojoch malých lietadiel, ktorých úlohou bude zmiasť nepriateľa. Reálneho použitia takejto technológie v boji sa ale tak skoro nedočkáme.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Xiaomi Redmi 7A je oficiálne predstavený. Smartfón pre nenáročného používateľa s lákavou cenovkou
Tagy
Close
Close