HuaweiSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Briti zredukujú vplyv Huawei pri budovaní 5G sietí

Briti vystavili Huaweiu stopku. Do roku 2023 zredukujú ich vplyv na nulu

Briti vystavia červenú spoločnosti Huawei v spojitosti s budovaním 5G sietí. Píše portál theguardian.com. Portál ďalej píše, že Boris Johnson bol prinútený vypracovať program, v rámci ktoré bude znížená prítomnosť spoločnosti Huawei na nulu a to najneskôr do roku 2023. Pôvodný plán pritom znel, že spoločnosti Huawei bude povolené podieľať sa na budovaní 5G sietí v objeme do 35%.

Dôvodom tejto náhlej zmeny má byť silnejúca opozícia voči čínskym investíciám zo strany Jhonsonovej strany, a nedostatok transparentnosti, pokiaľ ide o aktuálnu pandémiu.

Jeden z konzervatívcov, Sir Iain Dican Smith, ktorý nesúhlasil s prítomnosťou spoločnosti Huawei v 5G sietiach toto rozhodnutie prijal so slovami:

„Toto je veľmi dobrá správa a dúfam a verím, že to bude začiatok úplného a dôkladného preskúmania našej nebezpečnej závislosti od Číny,“ uviedol Smith.

Podobný názor zdieľajú aj ďalší predstavitelia politickej moci, ktorí chcú znížiť hospodársku závislosť Veľkej Británie na Číne v súvislosti so základným tovarom. V dôsledku toho začali s prípravou projektu „Defend“, ktorý je zameraný na zvýšenie sebestačnosti Britov v strategických lekárskych a technologických oblastiach.

Američania rozhodnutie uvítajú

Rozhodnutie Britov bude určite vítaným pre Američanov, ktorí v minulosti lobovali za to, aby bol Huawei „vytlačený“ z hry. Dôvodom je, že Huawei má údajne zadné vrátka vo svojich zariadeniach. Druhým dychom však treba povedať, že doteraz neboli tieto tvrdenia nijak dokázané a ani neboli predložené žiadne relevantné dôkazy. Spoločnosť Huawei tieto vyjadrenia v minulosti viackrát negovala.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close