SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Šialené! Pozrite sa s ako ľahkosťou robí humanoidný robot z Boston Dynamics obrovitánske kroky

Milovníkom technológií určite netreba predstavovať spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa dostáva v pravideľných intervaloch na plátky viacerých médií vďaka ich robotom, ktorý u mnohých vyvolávajú obdiv a druhých zase „strašia“.

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom serverov Youtube uverejnila video, v ktorom možno vidieť robota s menom Atlas, na ktorom Boston Dynamics pracuje už dlhšiu dobu. Vo videu uvidíte s akou ľahkousťou tento robot dokáže prekonať prekážky počas behu ako sú napríklad vyvýšené schody či pohodená polena na zemi.

Pre zaujímavosť treba dodať, že robot váži zhruba 180 libier čo je niečo málo nad 80 kilogramov. Prekážky, ktoré ste mohli vidieť na videu sú vysoké do výšky 40 centrimetrov.

Zdroj: Youtube via Techchrunch.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close