APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Bolo poodhalených niekoľko nadchádzajúcich nových funkcií aplikácie Google Mapy. Pozrite sa, čo nás čaká

Čaká nás viacero pozitívnych zmien

Google je bezpochyby technologickým lídrom, ktorý funguje na viacerých „frontoch“. Pre mnohých je to „vyhľadávač“, pre iných zas „Android“ a podobne. Aktívne však funguje aj vo svete mobilných aplikácií, kde pravidelne prináša mnoho inovácií.

Jednou z najužitočnejších aplikácií od spoločnosti Google sú bezpochyby Mapy. Tie v súčasnosti obsahujú kvantá funkcií a informácií, ktoré mnohí z nás využívajú na dennej báze. Najnovšie portál 9to5google poukazuje na niekoľko pripravovaných funkcionalít, ktoré poodhalila reverzná inžinierka Jane Manchun Wong.

Jednou z nových funkcií, na ktoré portál poukazuje sú napríklad nastavenia napojenia sa na verejnú dopravu. Náhľady z aplikácie poukazujú na rôzne kombinácie Auto/Bicykel/Motorka,… + verejná doprava. Funkcia bude pravdepodobne fungovať tak, že Vás aplikácia nasmeruje na najbližšie parkovisko/odložisko bicyklov a podobne, odkiaľ to budete mať najbližšie k mestskej hromadnej doprave.

Ďalšia vcelku zaujímavá funkcia sa dotýka služby Uber, prostredníctvom ktorej budete mať presnejší prehľad o poplatkoch. Funkcia podľa zverejnených náhľadov bude vyžadovať presnejšie zameranie Vašej polohy s cieľom, aby bola schopná Vám spraviť odhad nákladov v reálnom čase.

Google mapy_poplatky za Uber (1)
Zdroj: Jane Manchun Wong

Portál ďalej poukazuje aj na zmeny vo vzhľade aplikácie. Ako môžete vidieť nižšie, tak vyhľadávacie pole bude viac zaobleným a pribudne tam aj ikona Máp, pričom Vaša profilová fotografia bude umiestnená v kruhu vo farbách spoločnosti. Ďalších drobných zmien sa napríklad dočká aj karta „Miesto“, kde pribudnú najčastejšie používané slová z recenzií.

zmeny vo vzhlade_google mapy
Zdroj: Jane Manchun Wong

Aktuálne nie je známa informácia, kedy by sa tieto zmeny mohli dostať do života. Pevne však veríme, že to nebude trvať dlho.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close