fbpx
TIP REDAKCIE

Tento ovládač so vstavanou klávesnicou by mal byť povinnou výbavou každej chytrej televízie

 Ak patríte medzi technologických nadšencov a vo vašej domácnosti nechýba chytrá TV tak ste určite ste narazili na jeden nedostatok – dodávaný ovládač.

Chytrý ovládač

Chytré TV sa pomaly, ale isto dostávajú do našich domácnosti. Ponúkajú množstvo aditívnych funkcionalít, ktoré ocenia ako mladšie tak aj staršie ročníky. Vo väčšine prípadoch však majú jeden nedostatok, ktorým je dodávaný ovládač.  Napríklad, ak patríte do skupiny ľudí, ktorí radi sledujú filmy online na rôznych serveroch tak vyťukávanie stránok, názvov filmov je otravou. Samozrejme takto by sme mohli pokračovať, napríklad absentujúca myš, ktorá ponúka pohodlnejší spôsob pohybovania sa v rámci rozhrania UI je tak isto problémom.

ovladac k tv s klavesnicou_2-min (1)
Zdroj: produktová fotografia

Vďaka špecializovaným výrobcom sa však dajú viaceré nedostatky odstrániť. Jedným z nich aj spoločnosť Wechip, ktorá ponúka ovládač, ktorý sa na prvý pohľad neodlišuje od toho klasického. Avšak pri lepšom skúmaní zistíte, že z jednej strany nájdete „klasický“ ovládač a z druhej strane sa nachádza klávesnica.

ovladac k tv s klavesnicou-min
Zdroj: produktová fotografia

Okrem vychytávky v podobe klávesnice ponúka ešte vďaka výbave viacerých senzorov aj funkciu klasickej myši. Čerešničkou na torte je, že tento ovládač je možné spárovať s väčšinou bluetooth zariadení. Teda okrem chytrej TV ju pripojíte napríklad k notebooku, Smart TV boxom a k ďalším zariadeniam. Mimochodom tento ovládač nie je napájaný klasickým baterkami, ale vstavanou batériou.

Prejdime však k cene tohto ovládača, aktuálne je dostupný v takmer 50% zľave za menej 12€.

Chytrý ovládač

Zdroj: vlastný, TomTop.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close