SpravodajstvoXiaomi

Blokovanie smartfónov má odozvu: Xiaomi vysvetľuje, prečo zablokovalo smartfóny v určitých krajinách

Xiaomi konečne vysvetľuje, prečo niektoré modely boli zo dňa na deň nepoužiteľné. Blokovanie zariadení taktiež konečne odvoláva.

Len pár dní ubehlo od toho ako sme vás informovali, že Xiaomi sa rozhodlo zastaviť predaje svojich smartfónov v určitých krajinách. O čo horšie, navyše aj už zakúpené smartfóny mali byť zablokované a znefunkčnené. Spoločnosť sa nám však práve rozhodla k situácii vyjadriť a navyše i ustúpiť od svojho pôvodného rozhodnutia. Aké to však zanechá následky na reputácii čínskeho giganta však nevieme. Spoločnosť si uvedomuje, že toto rozhodnutie nebolo úplne najlepším krokom, no zároveň nám k tomu dáva i logické vysvetlenie.

Prečo Xiaomi zablokovalo už zakúpené smartfóny?

Podľa informácií z portálu Xiaomiadictos.com, blokovanie smartfónov na určitých trhoch a zároveň zákaz ich predaja súviselo s ochranou samotných používateľov. Tieto krajiny totiž spadali pod tzv. šedý trh, teda výrobca neposkytoval autorizáciu pre export v nich a často teda prichádzalo k obchodom mimo oficiálnu distribúciu spoločnosti. Tieto zariadenia mohli byť tak rôzne modifikované a nemuseli spĺňať všetky pravidlá pre ochranu používateľa.

Xiaomi však ďalej vysvetľuje, že išlo len o dočasné blokovanie zariadení, aby sa zabránilo ilegálnemu importu smartfónov v určitých krajinách. Tomu je však koniec a zariadenia sa dajú i naďalej bez problémov používať. Aspoň tak to uvádzajú viaceré zdroje. Postup k tomu je jednoduchý a určite potešil viacerých majiteľov smartfónov.

Odblokovanie smartfónov je jednoduché

Keď sa už Xiaomi takto nepekne rozhodlo zablokovať smartfóny svojím fanúšikom, práve teraz umožňuje svoje zariadenia zasa sprevádzkovať. Viaceré zdroje práve v Kube ako jednej z krajín, kde boli modely zablokované, hlásia, že stačí pripojiť smartfón k sieti WiFi a všetko pobeží ako má.

Modely tak v krajinách akými je Kuba, Irán, Sýria, Severná Kórea, Sudán a navyše i v oblasti polostrova Krym budú opäť funkčné. Tento prístup k blokovaniu od Xiaomi bude tak odvolaný, za čím nepochybne stojí i rozhnevaná skupina fanúšikov spoločnosti. Navyše musíme dodať, že v týchto krajinách nie je možné zohnať smartfón tou „správnou“, teda autorizovanou cestou. Ak teda Xiaomi nechce stratiť veľké množstvo používateľov, bude musieť svoje smartfóny sprístupniť.

Myslíte si, že takéto blokovanie zariadení bolo správnym krokom? A ako by ste reagovali vy, keby vám takto váš smartfón zablokujú? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close