SamsungSpravodajstvo

Blíži sa oficiálny koniec série Galaxy Note od Samsungu? Naznačujú to viacerí renomovaní analytici a leakeri

Budúci rok by mohol byť pre modelové rady smartfónov od spoločnosti Samsung kľúčový. Nad sériou Note21 visí obrovský otáznik.

Trh s vlajkovými smartfónmi sa v posledných dvoch rokoch začal uberať naozaj zaujímavým smerom. I keď si to veľká časť z bežných spotrebiteľov zrejme neuvedomujeme, výrobcovia Android smartfónov prichádzajú na trh s novými vlajkovými sériami, ktoré by časom mohli nahradiť doteraz notoricky známe série. Zo samotného nadpisu dnešného článku určite viete, na akého výrobcu a na akú konkrétnu sériu smartfónov narážame. Z akých dôvodov by však spoločnosť Samsung mohla pristúpiť ku takému zásadnému rozhodnutiu, akým je zrušenie notoricky známej vlajkovej série?

Prichádza koniec série Galaxy Note?

Ako informuje portál AndroidAuthority odvolávajúci sa na dvojicu známych leakerov a analytikov Maxa Weibnacha a @IceUniverse, spoločnosť Samsung by už v budúcom roku nemusela predstaviť očakávanú sériu smartfónov Galaxy Note21. Práve prvý spomínaný leaker totižto len nedávno informoval, ktoré vlajkové smartfóny plánuje spoločnosť Samsung predstaviť v roku 2021. Spomínaná séria Galaxy Note21 sa však na jeho zozname nenachádza.

Pri pohľade na zoznam vyššie uvedených smartfónov by však takéto rozhodnutie mohlo viacerým z vás prísť ako logické. Ako sme spomínali v úvode článku, práve vlajkové skladacie smartfóny už pomaly ale isto nahrádzajú tie najdrahšie a najvýkonnejšie série, medzi ktoré jednoznačne patrila aj séria Galaxy Note. Vývoj ďalšieho dodatočného zariadenia bez úplnej vízie, ktorým smerom by sa mohla uberať, by tak koniec koncov nedával žiadny zmysel. Za zmienku určite stojí aj fakt, že série Galaxy S a Galaxy Note sa v posledných rokoch stále približovali najmä po technickej stránke, čo taktiež mohlo zavážiť pri rozhodovaní v útrobách spoločnosti Samsung.

O konci série Galaxy Note v budúcom roku sa však už v minulosti vyjadrovali viaceré, najmä kórejské médiá. Tie sa ešte počas leta odvolávali na informácie z prvej ruky priamo z útrob juhokórejského gigant. V tej dobe však tieto novinky nikto nebral na veľkú váhu, no už viaceré vyjadrenia zahraničných tipsterov o tom, že o sérii Galaxy Note21 zatiaľ nemáme žiadne informácie, začali tento zámer spoločnosti Samsung iba podporovať.

Zatiaľ nič nie je oficiálne

Pochopiteľne, tieto informácie nemôžeme stále považovať za oficiálny dôkaz o tom, že sa spoločnosť Samsung naozaj rozhodla pre zrušenie série Galaxy Note. Takýto krok by však bol z viacerých hľadísk pochopiteľný, keďže predaje skladacích smartfónov v budúcich rokoch výrazne zrastú a sériu Note by mohli z trhu nechcene vytlačiť tak či tak.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close