Spravodajstvo

Bleep prináša komunikáciu bez ukladania dát a špehovania

BitTorrent včera do sveta vypustil aplikáciu, ktorá vám zabezpečí súkromie pri chatovaní a telefonovaní, volá sa „Bleeb“.  Samotná aplikácia by mala byť dostupná pre Windows, Android, iOS a iThings operačné systémy. Portál Theregister.co.uk ďalej píše, že pri posielaní správ, či telefonovaní bude aplikácia využívať P2P sieť, pričom samotné šifrovacie kľúče nebude ukladať v žiadnom cloude, alebo obdobných službách či zariadeniach, ktoré slúžia na uchovávanie dát.

Ďalšia užitočná funkcia, ktorú prináša spomínaná aplikácia je  režim „whisper“, vďaka ktorej sa budú prijaté správy automaticky mazať po určitom časovom intervale, avšak v tomto prípade sa nejedná o žiadnu prelomovú novinku, totiž táto funkcia je známa napríklad z aplikácie Snapchat.

Bleeb podľa slov ich tvorcov je len odpoveďou súčasný trend mobilnej komunikácie, ktorá je stále viac a viac závislá od komunikácie založenej na cloud-ovom systéme, v ktorom sa neustále vystavujeme všade prítomnému dozoru štátov či kontrole rôznych spoločností.

Spomínaná aplikácia by mala byť momentálne bezplatná a s veľkou pravdepodobnosťou tak aj bude v blízkej budúcnosti.

Zdroj: TheRegister.co.uk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close