SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Bitka o najrýchlejšiu nabíjačku pre smartfóny pokračuje! Do hry sa najnovšie zapája aj známy výrobca Realme

Nový smartfón s podporou 125W ultra rýchleho nabíjania od spoločnosti Realme uvidíme už 16. júla

Len včera sme vás informovali o tom, že spoločnosť Oppo plánuje už o pár dní oficiálne predstaviť prvý ultra rýchly nabíjací systém pre smartfóny s výkonom až 125W, po boku ktorého bude podľa všetkého predstavený aj prvý smartfón s touto technológiou od tohto čínskeho výrobcu. Ihneď po prevalení týchto informácií sa však objavujú ďalšie zásadné novinky, ktoré na trhu so smartfónmi určite zamiešajú karty.

Do boja sa najnovšie pridáva výrobca Realme

Ako len pred niekoľkými hodinami informoval zahraničný portál Gizmochina.com, do boja o najrýchlejší nabíjací systém pre smartfóny sa najnovšie pridáva aj spoločnosť Realme, za ktorou stojí tá istá materská spoločnosť, ako za spoločnosťou Oppo, či Vivo – BBK Electronics. Spoločnosť Realme o svojich plánoch len nedávno informovala priamo na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde svojich fanúšikov láka na predstavenie novej technológie.

realme 125w nabijanie
Zdroj: Weibo – Realme

Krátko po zverejnení reklamného plagátu reagoval aj vice prezident Realme China, Xu Qi, ktorý na svojom profile zazdieľal spomínaný poster, ku ktorému pridal malý „zakódovaný odkaz“. Odkaz 1111101 je po prevedení z binárnej sústavy do decimálnej sústavy číslo 125. Pri pohľade na celkový kontext je teda jasné, že spoločnosť Realme už 16. júla, čiže deň po sesterskej spoločnosti Oppo, predstaví technológiu rýchleho nabíjania s výkonom 125W, ktorá zrejme ponesie označenie Ultra Dart technology.

Čo sa výkonu nabíjačky týka, môžme očakávať identické špecifikácie, ako je tomu v prípade spomínanej technológie od spoločnosti Oppo. Nabitie batérie s kapacitou 4 000 mAh by malo trvať približne 10 minút. Identická je aj stratégia predstavenia oboch čínskych výrobcov, keďže obaja plánujú počas predstavenia novej nabíjacej technológie predstaviť aj prvé smartfóny, ktoré budú týmito technológiami disponovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close