SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Bill Gates hovorí: „Roboty by mali platiť dane“

Automatizácia či robotizácia je jednoducho tu a v najbližších rokoch by sa mal tento trend prejavovať vo zvýšenej miere. Podľa viacerých štúdií a hlavne tej najcitovanejšej z Oxfordskej univerzity by sa robotizácia mala dotknúť v rokoch 2023 až 2033 takmer polovice populácie, ktorá pracuje v sektoroch ako poľnohospodárstvo, telemarketing, servisné práce a podobne.

Dôvodom obmeny zamestnancov je pritom zrejmý, roboty dokážu pracovať 24 hodín 7 dní v týždni a jedná sa viac menej len o jednorazovú investíciu.

Bill Gates preto tvrdí, že: „Nemôžeme sa len tak vzdať prílivu peňazí z daní“, dôvodom je to, že viacero spoločností je závislých na daniach a bez nich by v podstate došli o zdroj financovania. Ďalej dodal, že ľudia, ktorí týmto spôsobom by došli o prácu by sa mali ujať iných zamestnaní, ako je napríklad výučba detí, starostlivosť o seniorov a podobne.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close