Spravodajstvo

Bill Gates: Aby sme boli úspešní v boji proti koronavírusu, potrebujeme „vypnúť“ krajinu na 6 až 10 týždňov

Bill Gates hovorí, že situáciu okolo COVID-19 môže vyriešiť „pozastavenia“ života po dobu 6 až 10 týždňov. Ako príklad z praxe uvádza Čínu.

Bill Gates je muž, ktorý ešte v roku 2015 počas konferencie TED predpovedal, že najbližšia hrozba, ktorej budeme ako ľudia čeliť, nebude v podobe zbraní a vojenského konfliktu, ale v podobe vírusu. V rámci prednášky Gates kritizoval, že jednotlivé vlády viac investovali do jadrového výskumu namiesto toho, aby sme pracovali na mechanizmoch proti šíreniu epidémie, a to aj napriek tomu, že svet už mal takúto skúsenosť so šíriacim sa vírusom, napríklad v podobe  Eboly. Jeho slová výčitiek sa naplnili v priebehu posledných mesiacov.

Aktuálne najefektívnejším riešením je karanténa

Hoci v súčasnosti najmúdrejšie hlavy našej planéty pracujú na účinných liekoch a vakcíne, tak aj napriek tomu do dnešného dňa nie je oficiálne známy žiaden účinný a dostupný liek. Bill Gates, ktorý stojí za spoločnosťou Microsoft, a zároveň je jedným z najznámejších filantropov na svete, v rozhovore pre CNN reagoval na viacero otázok redaktora a jeho prísediaceho, ktoré sa dotýkali aktuálnej situácie.

V rámci rozhovoru (od ~4. minúty) vyjadril názor, že najlepším riešením, ako vykľučkovať z aktuálnej situácie je „pozastaviť život“ v krajine po dobu 6 až 10 týždňov, je to však potrebné urobiť koordinovane naprieč všetkými štátmi. Argumentuje príkladom dobrej praxe v podobe Číny, kedy hovorí, že krajine sa podarilo zastaviť masívne šírenie ochorenia po tom, ako urobila karanténne opatrenia.

„…Nuž, dobrou správou je, že Čína „pozastavila“ život a spravila to veľmi dôsledne. Po období 6 týždňov, kedy spravila karanténe opatrenia, ktoré boli extrémnejšie ako v štáte s najprísnejšími opatreniami v ktorejkoľvek krajine v Spojených štátoch, tak začali povoľovať opatrenia, tak celkový počet prípadov je veľmi, ale veľmi, malým, čo sú veľmi dobré správy…“ ďalej dopĺňa, že je to príklad dobrej praxe, ktorý musí byť aplikovaný, aby pomohol zvládnuť aktuálnu situáciu: „…Prechádzame do ťažkého obdobia, ak to urobíme správne, tak to musíme  urobiť iba raz, šesť až 10 týždňov. Musí to byť však celá krajina…“

Spojené štáty americké sú v súčasnosti krajinou, v ktorej je evidovaných najviac pozitívnych prípadov s COVID-19, ktorý aktuálne atakuje hranicu 105-tisíc nakazených ľudí. Aktuálne Američania evidujú necelých 900-pacientov, ktorí úspešne zvládli boj s touto chorobou, a 1711 ľudí, ktorí jej bohužiaľ podľahli.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close