APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Bezplatnej synchronizácii fotografií s Google diskom už čoskoro odzvoní. Ako si môžete zmeniť cloud za iný?

Už čoskoro Google Disk nebude ponúkať neobmedzenú a bezplatnú synchronizáciu fotiek z aplikácie Google Fotky. Takto si môžete zmeniť cloud za iný.

Google Fotky vo všeobecnosti patria medzi jednu z najpopulárnejších aplikácií na prezeranie a prípadne upravovanie fotografií, či videí. Okrem iného ponúkajú aj prepojenie so službou Google Disk, ktorú mnohí z nás využívajú za účelom vytvárania záloh. Ide o praktický nástroj, prostredníctvom ktorého máme svoje fotografie viac menej vždy a všade po ruke, kde je prístup k internetu, a zároveň v prípade poškodenia, či straty smartfónu, sa nemusíme báť, že by sme prišli o naše spomienky. Má to však jeden háčik, od 1.6. 2021 už nebude možné neobmedzene zálohovať fotografie, či videá.

„Od 1. júna 2021 sa budú nové fotky a videá zálohované vo vysokej kvalite započítavať do 15GB bezplatného ukladacieho priestoru vášho účtu Google. Chceli sme vás informovať v dostatočnom predstihu, pretože  z vášho zariadenia sa zálohuje vo vysokej kvalite a táto zmena sa vás bude týkať.“ upozorňovala používateľov spoločnosť Google ešte koncom minulého roka.

Výsledkom nadchádzajúcich zmien je, že používatelia budú musieť buď platiť za úložný priestor, prípadne odstraňovať v pravidelných intervaloch po vyčerpaní bezplatného úložného priestoru staré fotografie, alebo budú musieť využívať služby iného Cloudu.

Google Fotky_odhad kolko mi vydrzi ulozny priestor
Zdroj: Vosveteit

Ako si môžete zmeniť Cloudovú službu na inú?

Samotná aplikácia Google Fotky neumožňuje zmeniť si zálohovaciu službu za inú, ako je Google Disk. Druhým dychom treba dodať, že aj napriek tomu sa dá absencia tejto natívnej funkcie v aplikácii Fotky obísť. Najjednoduchším spôsobom je, stiahnuť si alternatívnu aplikáciu a prostredníctvom nej nastaviť pravidelné zálohovanie fotografií, či videí.

Našim favoritom v tomto prípade je služba OneDrive. Dôvodom je, že v mnohých prípadoch si službu už platíme prostredníctvom predplatného za kancelársky balíček Office, hoci si to neuvedomujeme. OneDrive následne ponúka 1TB priestoru (v prípade bezplatnej verzie to je 5GB).

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive
Price: Free+

Nastavenie zálohovania je veľmi jednoduché. Potom, ako si otvoríte aplikáciu, tak v spodnej časti obrazovky kliknite na možnosť Ja. Následne otvorte položku Nastavenia a potom Nahrávanie z fotoaparátu. V ďalšom kroku je potrebné už len povoliť synchronizáciu fotografií.

Degoo ponúka 100GB úložný priestor zadarmo

Alternatívnou službou, ak si neplatí OneDrive, je Degoo. Hoci aj v tomto prípade ide o platenú službu, ale v bezplatnom režime ponúka úložný priestor o kapacite 100GB. Inými slovami, ponúka dostatok priestoru pre bežného používateľa zadarmo. Aplikáciu si môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play.

Samotné nastavenie aplikácie je veľmi jednoduché. Po otvorení a prihlásení sa, služba vás vyzve, aby ste zvolili priečinky, ktoré chcete synchronizovať. Ide o fotografie, videá, dokumenty, či hudbu. Následne, ako zvolíte priečinky, tak prebehne synchronizácia medzi vašim smartfónom a službou.

Nevýhodou tejto služby je, že v bezplatnom režime sú v nej prítomné reklamy a minimálne raz za 3-mesiace, sa musíte do služby prihlásiť, aby vás vyhodnotila ako aktívneho používateľa. V inom prípade dôjde k odstráneniu účtu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close