ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Bezpečnostní analytici našli závažnú chybu v Android smartfónoch, ktorá umožňovala prístup k citlivým údajom

Bezpečnostní technici Googlu našli závažnú chybu v Android smartfónoch. Hackeri sa dokázali pomocou fotoaparátu dostať do vášho smartfónu.

V  aplikácii fotoaparát od Googlu, čo je základná aplikácia pre fotenie sa našli zadné dvierka, ktoré umožňujú hackerom dostať sa do vášho telefónu a  zhotoviť fotky, videá, nahrávať hovory, a dostať sa aj úložnému priestoru. Prišla na to skupina bezpečnostných technikov. Štandardne Google vyžaduje od aplikácií tretích strán povolenie, aby mohli používať rôzne služby, ktoré váš telefón ponúka a pristupovať k rôznym funkciám a dátam v smartfóne. V  tomto prípade, potencionálny útočník však vedel obísť udelenie týchto oprávnení.

Júlová aktualizácia Androidu obsahovala závažnú bezpečnostnú chybu

Pomocou týchto zadných dvierok sa tak dokázali možní útočníci vyhnúť vášmu, v  iných prípadoch povinnému, zásahu a  získať  kontrolu nad fotoaparátom a v niektorých prípadoch aj k úložisku dát a údajom z GPS, ktoré sú zakódované vo fotografiách. Tieto zadné dvierka ste mohli nájsť nie len na zariadeniach Google Pixel, ale aj na mobiloch značky Samsungu. Našli ich v júlovej aktualizácii a chybu v systéme sa im už podarilo opraviť.

Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré bližšie približuje možné následky nabúrania sa do Vášho smartfónu. Po nabúraní sa do smartfónu mohol potencionálny útočník zhotoviť obrázky, videá a pomocou nich si vytiahnuť presnú lokalitu vášho zariadenia. V prípade prichádzajúceho hovoru mohol nahrávať audio oboch strán konverzácie,  či dookonca aj video.

Tí z vás, ktorí používajú pirátske aplikácie, alebo vlastnú pamäť ROM, ktorá nedostáva pravidelné aktualizácie, majte sa na pozore, chyba môže byť stále vo vašom systéme a ste tak ľahkým terčom pre hackerov. Ostatní užívatelia by nemali  mať žiaden problém.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close