AppleSpravodajstvo

Bezdrôtovú nabíjačku AirPower od Apple nakoniec neuvidíme. Dôvodom sú technické problémy

Spoločnosť Apple po niekoľkých rokoch oficiálne potvrdila definitívne zrušenie bezdrôtovej nabíjačky AirPower, ktorá mala slúžiť na pohodlné bezdrôtové nabíjanie viacerých produktov naraz. Produkt, ktorý bol svetu predstavený ešte v septembri 2017, bol nakoniec zrušený kvôli technickým problémom, ktoré sa jednoducho nedali odstrániť.

Zlyhanie na vlastných štandardoch

„Po veľkom úsilí sme ukončili AirPower, ktorý nedosiahne naše vysoké štandardy a projekt sme zrušili. Ospravedlňujeme sa tým zákazníkom, ktorí sa tešili na jeho spustenie. Sme aj naďalej presvedčení, že budúcnosť je bezdrôtová a sme odhodlaní posunúť bezdrôtový zážitok vpred, “ uviedol Dan Riccio, senior viceprezident spoločnosti Apple pre hardvér, v dnešnom vyhlásení prostredníctvom emailu.

Problémy s prehrievaním

I keď spoločnosť Apple oficiálne nepovedala, o aké problémy sa presnejšie jednalo, obraz si môžeme vytvoriť z informácií, ktoré unikli z útrob spoločnosti ešte počas minulého roka. Vo vtedajšom článku sme vás informovali, že známy leaker Sonny Dickson narazil na internú komunikáciu, ktorá poukazovala na závažné problémy s prehrievaním. Tie, samozrejme, výrazne ovplyvnili nabíjací výkon, ako aj efektivitu celej nabíjačky. Podľa viacerých zahraničných portálov stoja za prehrievaním špeciálne 3D nabíjacie cievky, ktoré sú v príliš tesnej blízkosti.

Apple čakal do poslednej chvíle

Apple už v minulosti čelil viacerým hardvérovým potiažam, či už pri slúchadlách AirPods, alebo v prípade klávesníc na MacBookoch, ktoré sa objavili prednedávnom. Bezdrôtová nabíjačka AirPower je ale oproti ostatným nevydareným produktom úplne iná liga. Apple ju totižto predstavil pred rokom a pol, no musel na nej pracovať až do posledných týždňov. V spoločnosti jednoducho nepočítali s tým, že nabíjačku nakoniec nebudú schopní uviesť na trh. Dosvedčujú to aj fotografie a zmienky o nabíjačke AirPower v baleniach najnovších slúchadiel AirPod. 

Fyzika jednoducho nepustila

Kameňom úrazu bola v tomto prípade takmer určite fyzika, ktorá zrušila plány na dokonalú bezdrôtovú nabíjačku, ktorá by bola schopná nabíjať viacero umiestnených zariadení naraz. Inžinieri z „nakusnutého jablka“ určite patria medzi svetovú špičku, no ani prídavných 18 mesiacov im nepostačilo na to, aby dokázali obísť známe problémy vyskytujúce sa aj pri bežných bezdrôtových nabíjačkách.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky