NovinkyTECH

Bezdomovci v Nórsku pri žobraní využívajú platby prostredníctvom aplikácie

Určite ste sa s tým stretli. Idete po ulici a vidíte žobráka, ktorý od vás pýta peniaze. Nuž, ale aj napriek tomu, že by ste mu kľudne niekoľko drobných nechali tak vaša peňaženka zíva prázdnosťou. Jednoducho nastupuje doba bezhotovostných platieb.

Riešenie tejto situácie je jednoduché. Teda minimálne v Nórsku kde miestni žobráci začali využívať mobilnú aplikáciu Vipps.

„Už je to nejaký čas som videla prvého žobráka využívajúceho aplikáciu Vipps. Je tu mnoho žobrákov využívajúcich aplikácie,…“ hovorí riaditeľka spoločnosti stojacou za aplikáciou.

Prijímanie platieb prostredníctvom aplikácie v Nórsku vyžaduje osobne ID číslo, nórske telefóne číslo a samozrejme aj bankový účet. Žobranie formou tejto aplikácie je primárne určené pre občanov Nórska .  Čo sa týka žobrákov z iných krajín tak tí môžu používať tieto služby len za podmienky využívania cudzieho účtu. Avšak v tomto prípade sa jedná zneužívanie identity.

Zdroj: thelocal.no, úvodný obrázok: Pixabay.com

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close