Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Benchmarkový test Geekbench ovládol neznámy procesor od Qualcommu. Ide o budúcoročný Snapdragon 865?

Skóre zatiaľ neznámeho procesoru sa vyšplhalo do naozaj neuveriteľných výšin

Nie je žiadnou novinkou, že väčšina budúcoročných vlajkových smartfónov bude opäť poháňaná najvýkonnejším procesorom od spoločnosti Qualcomm, ktorý bude z pohľadu označenia opäť nasledovať svojich predchodcov, čiže ponesie označenie Snapdragon 865. O novom vlajkonosičovi spoločnosti Qualcomm však zatiaľ príliš nevieme, no obraz o tom, kam chce Qualcomm posunúť svoje mobilné mikročipy, nám môžu poskytnúť najnovšie čísla z benchmarkového testu Geekbench. V najznámejšom benchmarkovom teste sa totižto len pred pár dňami objavil zatiaľ neznámy mobilný procesor.

Neznámy procesor ovládol Geekbench

Zatiaľ neznámy mobilný procesor od spoločnosti Qualcomm sa ale v teste nie len objavil, ale ho rovno úplne celý ovládol. Vo výkonnostnom testovaní jedného jadra totižto dosiahol skóre až 4149 bodov, čo je v porovnaní s aktuálnym maximom 3520, naozaj ohromný výsledok. Podobne je na tom procesor aj pri testovaní viacerých jadier, kde dosiahol skóre až 12915 bodov. Doterajšie maximum v tejto kategórii držal, podobne ako pri jednojadrovom teste, Samsung Galaxy S10+, ktorý v tomto prípade dosiahol skóre „iba“ 11177 bodov.

qualcomm snapdragon 865 geekbench_opt
Zdroj: Geekbench

Jedná sa o nový Snapdragon 865?

I keď zatiaľ nič nie je oficiálne, všetky detaily hrajú do kariet tomu, že ide o procesor Snapdragon 865 z výrobne Qualcommu, ktorý bude poháňať väčšinu budúcoročných vlajkových lodí s Androidom. Samozrejme, testov bude v ďalších mesiacoch ešte mnoho, no vyzerá to tak, že Qualcomm má v rukách naozaj výkonný mobilný procesor, ktorý môže opäť posunúť úroveň smartfónov o čosi vyššie. Za zmienku určite stojí aj fakt, že testovanému procesoru sekundovalo „iba“ 6GB RAM, podľa všetkého však išlo o najmodernejšiu LPDDR5X RAMku.

Povráva sa o dvoch verziách

Ak ste si tabuľku z Geekbenchu pozreli dôkladne, určite ste narazili na kódové označenie procesoru, ktorý vystupuje pod názvom Kona. Viacerí zahraniční leakeri tvrdia, že práve kódové označenie Kona má byť druhým označením Snapdragonu 865, ktorý bude dostupný v dvoch verziách. Budúcoročný vlajkový procesor bol totižto doposiaľ v útrobách spoločnosti označovaný ako Huracan. Na základe najnovších informácií však môžme takmer s určitosťou povedať, že práve jeden zo spomínaných „modelov“ bude disponovať zabudovaným 5G modemom. O ktorý model sa však jedná zatiaľ nevieme.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Qualcomm Qualcomm Snapdragon Qualcomm Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 865 5G
Close
Close