Novinky

Nové technológie v smartfónoch nepomáhajú lítiovým batériám vo výdrži

Batéria je jedným z najdôležitejších atribútov pri výbere nového smartfónu. Mnohých v prospech konkrétneho zariadenia presvedčí veľkosť akumulátora, ktorá sa udáva v jednotkách mAh. V skutočnosti však tento údaj môže byť klamlivý. Totiž výdrž zariadenia môže byť ovplyvnená viacerými faktormi, a jedným z tých najdôležitejších je optimalizácia systému. Netreba zabúdať ani na nové technológie, ktoré pribúdajú ako huby po daždi.

Známy renomovaný portál The Washington Post urobil preto test 13 smartfónov, kde si zobral na mušku vybrané tohtoročné a minuloročné modely telefónov od tých najväčších výrobcov (v USA). Následne na všetkých zariadeniach vykonával rovnakú činnosť – konštantné surfovanie na internete pričom všetky telefóny mali nastavené rovnaké podsvietenie a iné výkonnostné parametre. Nižšie si môžete pozrieť výsledky vo výdrži jednotlivých zariadení (modrou farbou sú vyznačené smartfóny, ktoré boli predstavené tento rok. Šedou farbou sú vyznačené minuloročné vlajkové lode).

via pocketnow.com

Čo teda hovorí výsledok? Hoci mnoho smartfónov každý rok prichádza stále s lepšími parametrami ako aj je väčšia kapacita batérie tak to neznamená, že jeho výdržou je automaticky väčšia oproti predošlej generácii. Otázkou teda je, potrebujeme všetky nové technológie na úkor menšej výdrže batérie?

Zdroj: Pocketnow.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close