Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Toto je prvý bankomat, z ktorého na výber peňazí nepotrebujete kartu a ani smartfón. Využíva biometrickú autentifikáciu cez Windows Hello

Spoločnosť Microsoft v spolupráci s Austrálskou národnou bankou vytvorila bankomat, ktorý funguje bez akýchkoľvek kreditných, či debetných kariet. Bankomat na prihlásenie využíva autentifikačný systém Windows Hello od spoločnosti Microsoft.

Omnoho vyššia bezpečnosť

Technológia rozpoznávania tváre má zabezpečiť omnoho väčšiu bezpečnosť, narozdiel od klasiky. Pochopiteľne, pokročilý systém od Microsoftu, ktorý beží na cloudových serveroch Azure Cognitive Services, je v prípade použitia s PIN kódom takmer neprekonateľný. „Potvrdilo sa nám, že je potrebné, aby boli banky pre našich zákazníkov jednoduchšie a rýchlejšie. Chceme poskytnúť skvelé prepojenie so zákazníkmi. Cloudové technológie nám umožňujú využívať a poskytovať prvotriedne funkcie v stálom tempe, „ uviedol riaditeľ pre technológie a operácie Austrálskej národnej banky, Patrick Wright.

„Microsoft nám pomáha pri vývoji takýchto konceptov“

„Práca so spoločnosťami ako Microsoft nám umožňuje rozvíjať koncepty ako je tento. Je to pohľad na to, čo môže mať budúcnosť pre spôsob, akým naši zákazníci pristupujú k bankovým produktom a službám, „ dodal Patrick Wright.

Budúcnosť nie je jasná

I keď vyzerá použitie biometrických technológií v bankomatoch celkom sľubne a bezpečne, v realite sa ich tak skoro zrejme nedočkáme. Ani samotná Austrálska národná banka neuviedla, či plánuje celoplošnú distribúciu takýchto bankomatov, alebo sa jedná len o prototyp, ktorým chce ukázať pokrok najnovších technológií a ich využiteľnosť. Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Cio.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close