APLIKÁCIE A HRY

Balík aplikácií Office 2019 je k dispozícii pre zariadenia s Windowsom a Mac už dnes

Minuloročná konferencia Ignite priniesla mnoho noviniek, no jednou z najväčších bol nový balík kancelárskych aplikácií Office 2019. Balík má priniesť aktualizované verzie všetkých známych kancelárskych aplikácií od Microsoftu. Balík aplikácií Office 2019 bol doposiaľ dostupný iba v beta verzii, no spoločnosť Microsoft dnes oficiálne oznámila jeho dostupnosť pre všetky zariadenia s operačným systémom Windows 10 a macOS. Nový balík aplikácií je určený najmä pre používateľov, ktorí ešte nie sú pripravení využívať cloudové služby Office 365, či už v technických, alebo čisto praktických dôvodov. V balíku sa nachádzajú staré známe aplikácie Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access a Publisher. Aké sú teda hlavné zmeny v balíku aplikácií Office 2019?

Nové funkcie a vylepšenia

Zdroj: Microsoft

Nové vylepšenia v balíku Office 2019 sú v podstate sumárom všetkých funkcií, ktoré boli za posledné 3 roky pridané do cloudového predplatného Office 365. Veľkou zmenou prešla napríklad aplikácia PowerPoint, ktorá v najnovšom vydaní podporuje vytváranie filmových prezentácií s novými funkciami ako Morph alebo Zoom. Vylepšením prešla aj funkcia kreslenia ako aj kreslenie pomocou ceruzky, ktorá obdržala lepšiu citlivosť na tlak, naklonenie, vďaka čomu je výsledný dokument oveľa prirodzenejší a vyzerá, akoby bol písaný na papier.

Zdroj: Microsoft

Zmena postihla aj aplikáciu Excel, ktorá prichádza s novými výkonnými funkciami na analýzu dát vrátane nových vzorcov, grafov a vylepšeniami PowerPivotu. Ďalej sa zmeny týkajú aj aplikácií Word a Outlook, ktoré sa odteraz zameriavajú na to najpodstatnejšie pre každého používateľa. Tešiť sa môžete na nové učebné pomôcky, ako je čítanie textu nahlas, Text Spacing a ďalšie funkcie, ktoré uľahčujú interakciu s vašim obsahom. K dispozícii bude aj nový Focus Mode, ktorý zablokuje všetky rušivé elementy. V prípade aplikácie Outlook 2019 bude táto funkcia pomenovaná ako Focused Inbox, ktorá automaticky selektuje doručenú poštu na podstatnú a nepodstatnú.

Zdroj: Microsoft

Office 2019 vs. Office 365

Ako sme už spomínali vyššie, balík aplikácií Office 2019 neprináša žiadne prelomové novinky. Všetky funkcie dostupné v novom balíku sú súčasťou pravidelne aktualizovaného Office 365. Pred potencionálnou kúpou nového balíka Office 2019 si dobre rozmyslite, či chcete radšej ušetriť a roky využívať tohtoročné funkcie, alebo si radšej priplatíte a budete mať k dispozícii najnovšie funkcie a verzie kancelárskych aplikácií Office prostredníctvom cloudovej služby Office 365.

Dostupnosť

I keď je nový balík aplikácií dostupný už dnes, jeho spotrebiteľská verzia ešte k dispozícii nie je. Na konferencii Ignite 2018 zaznelo, že spotrebiteľská verzia balíka Office 2019 bude dostupná behom niekoľkých týždňov. Podobné informácie sa nachádzajú aj priamo na stránkach spoločnosti Microsoft. O dostupnosti a cene spotrebiteľského balíka Office 2019 Vás budeme informovať hneď, ako to len bude možné.

Zdroj: microsoft.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Office 2019
Close
Close