TECHZaujímavosti

Baidu spúšťa v Číne 14-miestne autonómne autobusy Apolong. O rok sa dostanú aj do Japonska

Čínska spoločnosť Baidu spúšťa vo svojej „rodnej“ krajine naozaj unikátny projekt. V rokoch 2018/2019 plánuje zavedenie autonómnych autobusov vo viacerých čínskych a japonských veľkomestách. V prvej fáze plánuje spoločnosť spustiť prevádzku štyroch autonómnych mini autobusov Apolong v čínskych mestách Peking, Shenzhen, Pingtan a Wuhan. Do japonských miest sa dostanú až v roku 2019 v spolupráci so spoločnosťou SB Drive.

Autobus dokáže bezproblémovo operovať vo vybraných oblastiach

Apolong je 14-miestny minibus, ktorý bude prepravovať pasažierov z turistických lokalít, parkov, priemyselných areálov, letísk a ďalších vybraných lokalít. Minibus Apolong je vozidlom 4. autonómnej úrovne, čo znamená, že dokáže úplne bez zaváhania operovať vo vybranej „naučenej“ oblasti a to bez akejkoľvek interakcie človeka. Celý autonómny systém beží na open-source platforme Apollo Baidu, ktorá je v Ázii využívaná viacerými spoločnosťami.

Vyrobených bolo už viac ako 100 kusov

Spoločnosť Baidu narozdiel od vyššie uvedených informácií taktiež povedala, že doteraz vyrobila až 100 minibusov Apolong v spolupráci s čínskym výrobcom autobusov King Long. Taktiež ohlásila nové vydanie aplikácie Apollo 3.0, ktorej súčasťou bude aj Responsibility Sensitive Safety model od spoločnosti Mobileye, vďaka čomu má byť jazda autonómnymi vozidlami ešte bezpečnejšia.

Ciele do budúcna sú veľké

Baidu by do roku 2021 chcelo vyvinúť autonómny softvér pre vozidlá, ktorý bude schopný prevádzky aj v „nenaučených“ a neohraničených lokalitách. Najprv by takúto prevádzku chcela skúsiť na jednoduchých mestských trasách, no časom by sa chcela dostať aj na medzimestské cesty a diaľnice.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Twitter – Baidu)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close