Spravodajstvo

Azure Data Lake a Data Lake Store sú teraz dostupné v Európe

Microsoft oznámil dostupnosť Azure Data Lake Analytics a Data Lake Store v Európe. Azure Data Lake obsahuje všetky možnosti potrebné na zjednodušenie ukladania dát o ľubovoľnej veľkosti, tvaru a rýchlosti, a vykonávanie všetkých druhov spracovania a analytiky naprieč platformami a jazykmi pre vývojárov, dátových vedcov a analytikov. Odstraňuje zložitosti pri ukladaní všetkých vašich dát a zároveň urýchľuje rozbehutie streamovacej a interaktívnej analytiky.

Bohaté kognitívne schopnosti

  • Azure Data Lake Store – prvý cloudový Data Lake pre podniky, ktorý je bezpečný, masívne škálovateľný a vybudovaný na HDFS štandarde. Bez obmedzenia veľkosti dát a schopnosti spúšťať masívne paralelnú analytiku teraz môžete odomknúť hodnotu zo všetkých svojich neštruktúrovaných, čiastočne štruktúrovaných a štruktúrovaných dát.
  • Azure Data Lake Analytics – prvá cloudová analytická pracovná služba, kde môžete ľahko vyvíjať a prevádzkovať masívne paralelné transformačné a procesné programy v U-SQL, R, Python a .NET. Má bohaté vstavané kognitívne schopnosti ako je tagovanie obrázkov, detekcia emócií, detekcia tváre, či odvodenie významu z textu. S Azure Data Lake Analytics netreba spravovať žiadnu infraštruktúru a môžete spracovávať dáta na požiadanie, okamžite škálovať, a zaplatiť len za prácu.
Zdroj: StartItUp.sk

O tomto spustení si môžete prečítať viac tu.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close