SpravodajstvoXiaomi

Až trinásť nových smartfónov bolo odhalených v kóde MIUI! Čo si pre nás Xiaomi prichystalo?

Trinásť smartfónov uniklo v kóde nadstavby MIUI. Čo si Xiaomi pripravilo pre svojich fanúšikov v najbližšej dobe? A akú výbavu získajú?

Čínska spoločnosť Xiaomi produkuje smartfóny ako na bežiacom páse. Inak tomu nie je ani tento rok a dôvod je jednoduchý, priniesť smartfón vhodný pre každého používateľa. Známym leakerom zo Xiaomiui sa však podarilo práve odhaliť až trinásť nových smartfónov spolu s ich špecifikáciami a pochválili sa tým na sociálnej sieti Twitter. Čo nás teda bude čakať v najbližšej dobe? A kedy by mohli byť smartfóny predstavené? Pozrite sa na prehľad budúcich smartfónov od nášho obľúbeného čínskeho giganta!

Trinásť smartfónov v kóde nadstavby

Trinásť smartfónov rozhodne nie je málo, ostáva preto otázkou, plánuje Xiaomi vydať všetky zariadenia tento rok? S najväčšou pravdepodobnosťou nie. Svedčí o tom i fakt, že pri mnohých smartfónoch nepoznáme jednoducho špecifikácie, no odhaľuje ich prezývka, pod ktorou sa skrývajú v kóde nadstavby MIUI. Medzi ne patria modely Evergo, Evergreen, Zeus, Cupid, Psyche, Pissarro a Pissarropro. Ako môžeme vidieť, Xiaomi sa pri prezývkach z veľkej časti inšpirovalo mytológiou a pokračuje v sérii pomenovávania smartfónov s významom.

Unikli i špecifikácie niekoľkých modelov

Bez toho aby unikli špecifikácie, by to nebolo Xiaomi. To je známe tým, že nedokáže „udržať jazyk za zubami“ a vypúšťa informácie o smartfónoch postupne von. Medzi trinásť uniknutých smartfónov sa tak dostáva napríklad model Cygnus, ktorý získa 108mpx hlavný snímač kamery, doplní ho ultraširoký snímač a päťnásobný telefoto snímač. Pri tomto modeli sa očakáva i selfie kamera v displeji a 90Hz obnovovacia frekvencia displeja. Podľa týchto informácií by sme tento model tipovali na vyššiu strednú triedu medzi smartfónmi.

Druhým modelom je Bestla, u ktorého poznáme „len“ 64mpx hlavný snímač kamery. Model Hyacinth však bude vybavený 108mpx kamerou s tromi snímačmi a taktiež 120Hz obnovovacou frekvenciou displeja. Ďalším modelom je Divine, ktorý získa 64mpx kameru, doplní ju ultraširoký a telefoto snímač a taktiež sa očakáva, že získa selfie kameru v displeji. Ten získa 90Hz obnovovaciu frekvenciu.

Modelom, ktorý však bude zrejme predstavený až budúci rok, je Lepus. U neho figuruje 50mpx hlavný snímač kamery, ide o Samsung ISOCELL GN3. Keďže ten zatiaľ oficiálne nebol predstavený a jeho predchodca sa nachádza v súčasných vlajkových lodiach, očakávame príchod modelu s 90Hz displejom a selfie kamerou pod displejom až budúci rok.

Posledným modelom na zozname je Mercury. Ten má priniesť len 12mpx so štvorcovými pixelmi, doplní ho ultraširoký a telefoto snímač. Displej získa opäť 120Hz.

Máte zálusk na niektorý z týchto modelov? A ktorý z nich vám príde najatraktívnejší? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close