TECHNOLÓGIE

Autopilot Tesly 3 zabránil takmer istej nehode | VIDEO

Nie je pochýb o tom, že elektromobily sú budúcnosťou a s veľkou pravdepodobnosťou nie až tak vzdialenou. Pomaly, ale isto sa stávajú masovým a stále dostupnejším produktom pre širšie spektrum ľudí. Tento trend je sprevádzaný aj technologickým pokrokom autonómnych áut. Bezpochyby, jedným z najhlavnejších propagátorov tejto technológie je spoločnosť Tesla, ktorá dlhodobo pracuje na autonómnych automobiloch.

Hoci môžeme častokrát počuť z viacerých strán o tom, že autonómne autá sú vinníkmi viacerých dopravných nehôd tak opak je pravdou. Autonómne vozidlá sú častokrát bezpečnejšie ako tie riadené ľuďmi. Tu si dovolíme argumentovať známym výrokom Elona Muska, ktorý reagoval na otázku jedného z redaktorov týkajúce sa smrteľnej nehody, v ktorej bol aktérom automobil Tesly slovami:

„A koľko smrteľných nehôd robia autá riadené ľuďmi?“

Najnovšie tento jeho známy argument podporuje aj video, v ktorom automobil Tesla 3 zabránil takmer istej nehode. Ako môžete vidieť nižšie na videu, tak šofér menšieho SUVčka sa chcel zaradiť do pravého pruhu, ktorý si však nevšimol idúce auta. Našťastie to bola Tesla 3 vybavená desiatkami senzorov, ktorá si s touto situáciou poradilo skutočne bravúrne – bleskurýchlo zrýchlila a preradila sa do ďalšieho pruhu.

Zdroj: via Twitter (Electrek.co)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close