Spravodajstvo

Pozrite sa ako vidia „oči“ Tesly

Autonómne vozidlá sa pomaly, ale isto stávajú stále rozšírenejšími. Zaujímalo vás však niekedy ako tieto automobily „vidia“ prekážky na cestách? Na internet sa dostalo video, ktoré vám to odhalí a zároveň aj priblíži proces spracovávania dát.

Autonómny riadiaci systém v praxi

Nižšie si môžete pozrieť video, v ktorom je zachytený algoritmus, resp. obraz, ktorý spracováva automobil Tesla počas jazdenia.

„Zelená výplň v spodnej časti predstavuje“ možný jazdný priestor „, čiary označujú rôzne detekované hranice jazdného pruhu a ciest (farby predstavujú rôzne typy, aktuálny význam nie je zatiaľ známy). Rôzne detekované objekty sú vymenované podľa typu a majú súradnice v informáciách o 3D priestore a hĺbke (aj 2D ohraničujúci box, ale neidentifikovali sme dosť údajov pre 3D), korelované radarové dáta (ak sú prítomné) a rôzne ďalšie vlastnosti. „, píše server electrek.co.

Nižšie si môžete pozrieť zase zábery z jazdy na dialnici.

Zdroj: electrek.co, úvodný obrázok: Youtube (greentheonly)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  NASA otvára Medzinárodnú vesmírnu stanicu pre komerčné podnikanie. Dostať sa na ňu môže prakticky ktokoľvek
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close