SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Automobilka Tesla prekonala cieľ na rok 2019. Pozrite sa, koľko áut predali

Pre americkú automobilku bol minulý rok najkľúčovejší v histórií a vyzerá to tak, že ho zvládla, i keď s miernymi zakopnutiami

Americký výrobca elektromobilov Tesla má za sebou naozaj hektický rok, ktorý sa spočiatku nevyvíjal úplne podľa predstáv. Najnovšie správy z útrob spoločnosti, o ktorých neskôr informoval portál TechCrunch, však poukazujú na to, že spoločnosť sa so všetkými udalosťami nakoniec dobre popasovala a koncom roka dokonca preskočila všetky výrobné plány.

Historicky najvyšší počet dodaných elektromobilov

Tesla začiatkom roka výrazne zakopla, keďže výroba nového Modelu 3 nešla príliš podľa očakávaní. Obrovské meškania vo výrobe spôsobili, že automobilka v 1. štvrťroku 2019 dodala iba 63 000 vozidiel, čo bolo až o 1/3 menej, ako počas predošlých 3 mesiacov. Pomalá výroba sa odzrkadlila aj vo financiách spoločnosti, keďže za toto obdobie vykázala stratu vo výške až 702 miliónov amerických dolárov. Po hektickom začiatku však prišlo dlho očakávané zrýchlenie výroby.

V 2. štvrťroku sa automobilke konečne zadarilo, keďže dodala až 95 200 automobilov, pričom v podobnom trende pokračovala aj v 3. štvrťroku, kedy dodala viac ako 97 000 elektromobilov. Koncoročné zrýchlenie výroby však zvýšilo počet dodaných kusov ešte o niekoľko tisíc, presnejšie o 10%, pričom presiahol hranicu 105 000 dodaných automobilov. 

Tesla tak má na konte nie len rekordný počet dodaných elektromobilov za 1. štvrťrok, ale aj rekord za najväčší počet dodaných automobilov za celý rok, ktorých bolo v roku 2019 viac ako 367 500, čo je naozaj slušné číslo.

Pozitívne vyhliadky do budúcnosti

Ambície spoločnosti Tesla sú však oveľa väčšie, ako aktuálne dosiahnutý počet vyrobených automobilov. Veľkým akcelerátorom výroby bude určite nedávno otvorená fabrika v Číne, ktorá je prvou továrňou mimo USA. Prvé kusy Modelu 3 by sa mali dostať ku čínskym zákazníkom už 7. januára, kedy bude Tesla oslavovať presne 1 rok od spustenia výstavby tejto fabriky.

I keď je fabrika v Číne úplne nová a stále sa iba „zahrieva“, podľa Tesly je už v týchto dňoch pripravená na výrobu 3 000 automobilov za týždeň. Tesla zároveň uviedla, že v Číne už vyrobila „takmer 1 000 predajných kusov pre zákazníkov, ktoré budú dodané v najbližších dňoch“. Ak sa Tesle naozaj podarí využiť potenciál fabriky v Číne, môžme očakávať opäť vysoký nárast počtu predaných a dodaných automobilov značky Tesla.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky