NávodySpravodajstvoWindows

Automatické uvoľňovanie úložného miesta vo Windows 10 | NÁVOD

Storage Sense, šikovná funkcia ktorá vám vo vašom PC môže dopomôcť k „čisteniu“ počítača od nepotrebných súborov.

So Storate Sense sme sa mohli prvýkrát stretnúť vo Windows 10 Fall Creators Update aktualizácii, však s príchodom Fall Creators Update aktualizácie sme sa mohli dočkať viacerých zmien. Dnes sme si pre vás preto pripravili návod ako je možné túto funkciu nie len zapnúť, ale hlavne prispôsobiť podľa vašich potrieb.

Automatické mazanie súborov cez Sotrage Sense vo Windows 10

  • Otvorte si Nastavenia vášho PC.
  • Kliknite na položku Systém (resp. System v EN).
  • Choďte do kolónky Pamäť (resp. Storage v EN).
  • Kliknite teraz na možnosť zmenenia nastavení uvoľňovania miesta (viď obrázok nižšie).

    Zdroj: vlastný

  • Následne potom ako vám vyskočí ponuka tak môžete zmeniť jednotlivé hodnoty ako je mazanie dočasných súborov v aplikáciách, zo smetného koša, alebo zo zložky sťahovaných súborov. V rámci ponuky tiež nájdete aj možnosť odstránenia predošlej verzie Windowsu.

    Zdroj: vlastný

Potom ako ste si nastavili vami preferované nastavenia stačí kliknúť na „Clean now“, následne za niekoľko minút Váš PC odstráni nepotrebné súbory automaticky.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close