Pracovné ponuky
TECHNOLÓGIE

„Augmented mode“ Tesly Roadster má posunúť šoférske schopnosti ľudí na úplne nový level, tvrdí Elon Musk

Príliš výkonné auto v rukách neskúseného vodiča? V niektorých prípadoch sa môže jednať o spojenie s tragickým koncom. Ľudské schopnosti nie sú úplne dokonalé a najnovšie autá disponujú desiatkami systémov, ktoré nám pri šoférovaní stále asistujú. Reč nie je iba o novodobých adaptívnych tempomatoch alebo o autopilotoch, ale aj o bezpečnostných prvkoch ako ABS alebo ESP. Najrýchlejšie autá sveta využívajú množstvo systémov, ktoré šoférom napomáhajú v tých najzložitejších situáciách, či už na ceste alebo na okruhu. Čo ale v prípade, že je auto až príliš silné a človek ho nedokáže skrotiť? Práve to je prípad Tesly Roadster, ktorá so svojim 1,9 sekundovým zrýchlením z 0-100 km/h otvorí úplne inú dimenziu do automobilového sveta. Ako ale takúto obrovskú silu skrotí obyčajný človek v prípade, že si chce auto užiť v plnej paráde? Elon Musk má práve na túto otázku dlhoočakávanú odpoveď.

Augmented Mode masívne vylepší schopnosti vodičov

Elon Musk nám v nedávnom Tweete predstavil takzvaný Augmented Mode, ktorý bude súčasťou Tesly Roadster, ktorej prvé modely začnú vychádzať z fabriky už v roku 2020. Augmented mode by mal byť akýsi elektronický systém, ktorý výrazne vylepší schopnosti vodičov viesť vozidlo. Práve tento systém by mal skrotiť obrovský krútiaci moment elektromotorov a mal by ho preniesť na vozovku tak, aby mal šofér stále plnú kontrolu nad vozidlom. Augmented mode nemá byť ale klasickým elektronickým systémom, ktorý poznáme z dnešných automobilov. Podľa slov Elona Muska, bude fungovať ako železný lietajúci oblek Iron Mana, len bude osadený v aute.

Špekulácie fanúšikov sa začali šíriť takmer okamžite

Keďže nám Elon Musk veľa neprezradil, na internetových fórach sa takmer okamžite začali šíriť špekulácie o tom, čo by mohol Augmented Mode priniesť. Väčšina ľudí si naďalej myslí, že nový mód ponúkne akúsi formu inteligentného asistenta, ktorý bude šoférovi dopomáhať pri skrotení obrovskej sily automobilu, napríklad na závodnom okruhu. Niektorí fanúšikovia sa ale začali odvolávať aj na referenciu obleku Iron Mana. Tí ihneď začali so špekuláciami, že Roadster príde s virtuálnym kokpitom na čelnom skle alebo s úplným nočným videním. Po prvotnom prečítaní takýchto špekulácií je zrejme jasné, že druhá strana zjavne nevie čo so svojou fantáziou, no Elon Musk je naozaj nepredvídateľný človek a napadnúť mu môže takmer hocijaké bláznovstvo.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Tesla)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Augmented Mode Tesla Tesla Roadster
Close
Close