SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Audi predstavilo svoju prvú verziu elektrickej kolobežky e-tron Scooter. Zamilujú si ju najmä milovníci skateboardu

Nový prírastok na trhu však zaujme iba špecifický typ zákazníkov

Na trhu s elektrickými kolobežkami sa chce najnovšie presadiť aj nemecká automobilka Audi, ktorá je vo svete elektromobility dobre známa. Nedávno predstavená „kolobežka“ s názvom Audi e-tron Scooter však zrejme nebude masovo predávaným dopravným prostriedkom, ako je tomu v prípade pomerne lacných elektrických kolobežiek značky Kugoo, či Xiaomi.

Kríženec elektrickej kolobežky a skateboardu

Nemecká automobilka vo svojej tlačovej správe uvádza, že Audi e-tron Scooter spája to najlepšie z kolobežky a skateboardu, čo je vidieť hneď pri prvom pohľade ne e-tron Scooter. Širšia spodná platforma sa náramne podobá práve na skateboard, no v jej prednej časti je uchytená pomerne masívna rúčka, ktorá je určená iba pre držanie jednou rukou, čo je podľa Audi veľkou výhodou z hľadiska ovládateľnosti.

audi e-tron scooter_opt
Zdroj: Audi

Pocit z jazdy ma údajne budiť dojem surfovania na vlnách, keďže postoj na e-tron Scootri je naozaj iný, ako v prípade postoja na bežných elektrických kolobežkách. Audi uvádza, že jazdec môže voľnou rukou dávať patričné signály v premávke, napríklad signál na odbočenie, podobne ako na bicykli. Zabáčanie samotného Scootra je vyriešené podobne ako na bežnom skateboarde, čiže prenášaním váhy zo strany na stranu. Jazdec si však môže pomôcť aj rúčkou, ktorá dokáže pri prenášaní váhy čiastočne pomôcť.

audi e-tron scooter stav baterie_opt
Zdroj: Audi

Samotná rúčka slúži na udržiavanie rovnováhy, pričom v jej vrchnej časti sa nachádza otočný mechanizmus, ktorým jazdec pridáva a brzdí. Pod samotným úchytom sa ďalej nachádza zobrazovač stavu batérie, ktorý je umiestnený na úplnom vrchu batérie. Pod samotnou „doskou“, na ktorej človek stojí, sa totižto žiadna batéria nenachádza.

Špecifikáciami neohúri

I keď e-tron Scooter vyzerá na prvý pohľad pomerne štýlovo a viacmenej unikátne, svojimi technickými špecifikáciami nenadchne ani úplného fanúšika značky. Dojazd na úrovni 20km je v dnešnej dobe podpriemerný údaj, ktorý je bežný v segmente kolobežiek za dve stovky. Podobne je to aj v prípade maximálnej rýchlosti na úrovni 20km/h.

audi e-tron scooter zlozeny stav_opt
Zdroj: Audi

Výbava je naopak pomerne bohatá

Narozdiel od podpriemerného dojazdu a malej maximálky, e-tron Scooter ponúka slušnú výbavu. Za zmienku určite stojí nožná hydraulická brzda, ktorá je skvelým bezpečnostným prvkom. Výhodou Scootru sú aj LED svetlomety, denné LED svietenie, brzdové svetlo, či integrované Bluetooth pripojenie, vďaka ktorému je možné prispôsobiť jazdné vlastnosti kolobežky behom niekoľkých sekúnd.

audi e-tron scooter led svietenie_opt
Zdroj: Audi

Cenovo sa radí na úplný vrchol trhu

Ako sa dalo očakávať, e-tron Scooter nebude lacnou záležitosťou. Automobilka sa netají tým, že produkt je zameraný na špecifický okruh ľudí, či fanúšikov produktov e-tron. Z toho vyplýva aj cenovka, ktorá má byť na úrovni 2000 eur. Na trhu by sa mala objaviť koncom budúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close