ANDROIDZariadenia

Asus predstavil výkonný smartfón Asus Zenfone Ares s 8 GB RAM a podporou AR a VR

Spoločnosť Asus pred pár hodinami potichu na Taiwane predstavila veľmi zaujímavú novinku. Iba málokedy sa stáva, že výrobca predstaví nový smartfón bez toho, aby sa predtým na povrch nedostali nejaké úniky. Asusu sa však dokonale podarilo zamaskovať prácu na novo predstavenom smartfóne Zenfone Ares, ktorý prináša veľmi zaujímavú výbavu.

zdroj: produktová fotografia

Asus Zenfone Ares ponúka veľký 5,7″ Super AMOLED displej s ešte stále klasickým pomerom strán 16:9 a vysokým QHD rozlíšením, teda 1440 na 2560 pixelov. Je zaujímavé, že novinka neponúka nový formát obrazovky 18:9, ktorý dnes vidíme pri takmer všetkých novo predstavených smartfónoch. Novinka ponúka displej vybavený s technológiou Tru2life, ktorá má prispieť k lepšej viditeľnosti na displej vonku a tiež menším zapackávaním.

Novinka ponúka dôraz na rozšírenú realitu a virtuálnu realitu. Pod kapotou nájdeme dnes už starší 4-jadrový procesor Snapdragon 821, ktorému sekunduje až 8 GB operačná pamäť RAM a 128 GB úložisko s možnosťou jeho rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty. Samotný hardvér by mal priniesť kompatibilitu aj s technológiou Google ARCore.

zdroj: produktová fotografia

Zenfone Ares ponúka na zadnej strany 23 Mpx fotoaparát s objektívom PixelMaster 3.0, ktorý sa stará o vysoké rozlíšenie. Výrobca sa tiež pochválil samotnou funkciou sledovania pohybu a snímania hĺbky objektov, čo hlavne ocenia používatelia AR technológie. Na prednej strane nájdeme 8 Mpx fotoaparát, ktorý prispeje k zaujímavým selfies záberom a samozrejme aj videohovorom.

Nový Asus nie je žiadne béčko a do výbavy dostal kvalitný zvukový systém SonicMaster 3.0 o frekvencii až 384 kHz. Novinka pod kapotu dostala 3300 mAh batériou s podporou rýchleho nabíjania, ktorá by tak mohla ponúknuť celý deň náročného používania. Aktuálne je nový Asus dostupný len na Taiwane a to za cenu približne 300 eur. V tejto chvíli nevieme, či bude výrobca tento zaujímavý model predávať aj v Európe.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: produktová fotografia

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close