SpravodajstvoZariadenia

ASUS predstavil high-end telefón Zenfone 6. Telefón na prvý pohľad zaujme otočnou kamerou

Mnohým z nás sa spája značka ASUS hlavne s notebookmi, ale opak je pravdou.  Tento taiwanský výrobca elektroniky sa venuje oveľa širšiemu portfóliu produktov, medzi ktorými nájdeme aj smartfóny. Na novú vlajkovú loď upozorňuje portál FoneArena.com.

ASUS Zenfone 6 oficiálne predstavený

Spoločnosť ASUS predstavila nový high-end telefón ASUS Zenfone 6, ktorý bude bojovať o tých najnáročnejších zákazníkov. Smartfón ponúka 6,4“ FHD+ IPS LCD displej s pomerom strán 19.5:9, ktorý sa chváli 92% pokrytím prednej strany zariadenia. Ďalej, obrazovka podporuje 96% NTSC farebný gamut (pozn. redakcie: Gramut hovorí o dosiahnuteľnosti farieb v určitom farebnom priestore), DCI-P3 a HDR10. Nechýba samozrejme ani prekrytie displeja tvrdeným sklom Gorilla Glass 6.

Asus Zenfone 6
Zdroj: produktová fotografia

Ako už asi tušíte, tak smartfón je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 855 (1 x 2.84GHz Kryo 485 + 3 x 2.42GHz Kryo 485 + 4x 1.80GHz Kryo 485), ktorý dopĺňa 6GB/8GB RAM spolu s 128GB/256GB úložným priestorom a grafickým čipom Adreno 640. Inými slovami, o nedostatok výkonu nie je núdza, a pravdepodobne v priebehu nasledujúcich pár rokov ani nebude.

Asus Zenfone 6 predstaveny
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však ku kamere, ktorá v prípade Zenfone 6 je na prvý pohľad výnimočnou. Smartfón totiž disponuje len dvojicou snímačov – 48MP snímač Sony IMX586 s clonou f/1,79, veľkosťou pixelov 0,8 μm, laserovým zaostrením, EIS stabilizáciou / elektronickou stabilizáciou, ktorý dopĺňa 13MP kamera s 125-stupňovým ultraširokým objektívom s korekciou šumu v reálnom čase. Využíva technológiu Quad Bayer pre veľké pixelové úrovne citlivosti na svetlo, ktoré ponúkajú 12MP výstup s efektívnym 1,6 μm pixelom, ktorý je ostrejší. Telefón podporuje 4k 60 fps video nahrávanie. Prejdime však k selfie kamere, tá v tomto prípade „chýba“, resp. smartfón ponúka otočný mechanizmus primárnej kamery, ktorú tak možno premeniť na prednú kameru. Výrobca sľubuje, že mechanizmus je schopný prežiť minimálne 100 000 otočení bez poškodenia.

Mimochodom, cena smartfónu by mala začínať v prípade 6GB verzie na úrovni 499€. Patrí tak medzi hlavných konkurentov smartfónov ako OnePlus 7 Pro, Xiaomi Mi 9 a ďalšie.

Via FoneArena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close