AppleSpravodajstvo

Apple zrejme skoncuje s výrobou iPhone 12 Mini. Čo za tým stojí?

Predaje a dopyt po mini verzii vlajkového smartfónu iPhone 12 od spoločnosti Apple je vraj žalostne nízky.

Možný ťahúň predajov vlajkovej série iPhone 12 od spoločnosti Apple, model iPhone 12 mini je podľa všetkého veľkým fiaskom. Nádejný model, ktorý zrejme nakoniec nedokázal uspokojiť dostatočné množstvo fanúšikov, by mohol byť odpísaný už o pár mesiacov. Takýto nie moc lichotivý scenár odhaduje renomovaný analytik William Young, ktorý je súčasťou investičnej spoločnosti JPMorgan Chase.

iPhone 12 mini je jedným z najhoršie predávaných modelov

Model iPhone 12 mini je momentálne najhoršie predávaným modelom, keďže momentálne predstavuje zhruba 6% predajov všetkých smartfónov spoločnosti Apple. To by sa podľa analytika Williama Younga mohlo prejaviť v znížení výroby o 11 miliónov kusov. Predaje a dopyt po samotnom smartfóne je však údajne až taký nízky, že Apple by mohol už v druhom štvrťroku 2021 pozastaviť jeho výrobu. Analytik sa pritom odvoláva na zdroje v dodávateľských reťazcoch spoločnosti, Apple, takže nejde iba o náhodné analytické odhady.

iPhone 12 a iPhone 12 Mini_kamera
Zdroj: Apple

Čo to môže znamenať pre samotný iPhone 12 mini? Ak sa naozaj potvrdia odhady vyššie spomenutého analytika, iPhone 12 mini by sa mohol stať najkrajšie pôsobiacim vlajkovým modelom v histórii smartfónov iPhone. Ani tento „neúspech“ však zrejme nezmení budúce plány amerického giganta z Coupertina. Vlajkový model iPhone v mini verzii zrejme uvidíme aj v tomto roku, no výrobca sa zrejme tentokrát o čosi viac zameria najmä na predĺženie výdrže batérie, ktorá bola najväčším úrazu.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close