SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Apple zaznamenal prvýkrát pokles tržieb. Končí sa éra „jabĺčkárov“?

Prvýkrát po dlhej dobe trvajúcej neuveriteľných 13 rokov sa spoločnosti Apple nedarilo ako by chcela, zaznamenala totiž pokles tržieb, ktorý je spojený hlavne s menším predajom inteligentných telefónov iPhone. Prvé odhady analytikov očakávali pokles tržieb na 52 miliárd dolárov, ale podľa oficiálnych čísiel sa Apple darilo ešte menej, jeho tržby dosiahli „len“ 50,6 miliardy čo zanemená pokles zhruba o 7,5 miliardy dolárov oproti tržieb z minulého roka, ktoré dosiahli 58 miliardovú hranicu.  V prepočte na zariadenia to znamená pán na hranicu 51,2 miliónov predaných zariadení (v porovnaní s minulým rokom sa predalo 61 miliónov kusov zariadení). Mimochodom Apple očakáva na tento rok ešte hlbší prepad tržieb, ktoré sa májú pohybovať na úrovni zhruba 42 miliárd dolárov.

Na druhej strane sa darilo Samsungu, ktorému sa podarilo zvýšiť svoje tržby o 5,7 %, čo predstavuje 43,46 miliardy dolárov, ktoré sa prejavili v zisku 5,83 miliardy čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 12 %. Samsung vďačí tomuto úspechu hlavne vďaka skorému predstaveniu novej vlajkovej lodi Galaxy 7 a S7 Edge, ktoré išli podľa ich oficiálneho vyjadrenia na „dračku“.

Pre porovnanie predaj mobilných zariadení Lumia utrpel pokles o neuveriteľných 73 %, čo sa pretavilo do 2,3 miliónov predaných zariadení s operačným systémom Windows Phone a Windows Mobile.

Ako vnímate vy tieto čísla? Dajte nám vedieť váš názor.

 Zdroj: Windowscentrum.sk, Samsung, etrend.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close