AppleBezpečnosťSpravodajstvo

Apple vyvracia podozrenia zo sledovanie polohy používateľov pri vypnutých službách určovania polohy

Apple reaguje na analytikov zo spoločnosti KrebsOnSecurity, ktorí rozvírili debatu o sledovaní polohy používateľov. Hovorí, že žiadne dáta nezbiera.

Bezpečnostní analytici zo spoločnosti KrebsOnSecurity pár dní dozadu zistili, že iPhone telefóny zbierajú údaje o polohe používateľov, a to aj napriek tomu, že používatelia označili v nastaveniach smartfónu nesledovanie polohy.

Spoločnosť vyvolala následne debatu medzi používateľmi tým, že poukázala na  Zásady ochrany údajov osôb, ktoré hovoria:

„Systémové služby založené na polohe môžete tiež zakázať klepnutím na Systémové služby a vypnutím každej systémovej služby založenej na polohe.“

Bezpečnostní analytici ďalej hovorili, že sa môže jednať o chybu v nových smartfónoch spoločnosti Apple, alebo o chybu verzie operačného systému iOS 13.x. Video nižšie, ktoré spoločnosť publikovala zachytáva, ako zariadenie vyhľadáva informácie o polohe, a to aj napriek systémovému obmedzeniu.

Bezpečnostní analytici testovali zariadenia iPhone 11 Pro bežiace na verzii operačného systému iOS 13.2.3. Podľa fóra na stránkach spoločnosti Apple, sa s týmto problém stretli aj majitelia iných modelov iPhone telefónov.

Apple reaguje, že žiadne údaje nezbiera

Spoločnosť Apple následne na správy od výskumníkov z KrebOnSecurity reagovala, že žiadne dáta nezbiera. Spoločnosť vysvetľuje, že toto správanie smartfónu je spojené so zahrnutím technológie s Krátkym dosahom, ktoré umožňuje používateľom iPhone 11 zdieľať súbory lokálne s ostatnými telefónmi v okolí. Ďalej vysvetľuje, že regulačné úrady vyžadujú, aby táto technológia bola v určitých lokalitách vypnutou. Čo je aj dôvodom, prečo telefón vyhľadáva polohu zariadenia.

„Ultra širokopásmová technológia je priemyselná štandardná technológia a podlieha medzinárodným regulačným požiadavkám, ktoré vyžadujú jej vypnutie na určitých miestach,…“ vyhlásenie ďalej pokračuje: „IOS používa služby určovania polohy, aby pomohol určiť, či sa iPhone nachádza na týchto zakázaných miestach, aby zakázal ultraširokopásmové pripojenie a dodržiaval predpisy. Správa dodržiavania pravidiel Ultrawide Band a jej používanie lokalizačných údajov sa vykonáva výlučne na zariadení a spoločnosť Apple nezhromažďuje údaje o polohe používateľa. “

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple Bezpečnosť Sledovanie polohy Súkromie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close