AppleSpravodajstvo

Apple v budúcoročných iPhonoch 2020 využije 5G modem od konkurenčného Qualcommu

Vývoj vlastného 5G modemu zrejme potrvá niekoľko rokov a Apple zvolil "rozumnejšiu" alternatívu

Budúcoročné iPhony, často označované aj ako smartfóny zo série iPhone 2020 od spoločnosti Apple, sme na našom webe spomínali už viackrát a už dnes môžme povedať, že sa máme na čo tešiť. Nová generácia má prísť hneď s viacerými vylepšeniami a novinkami, no spoločnosť Apple musí dobiehať aj zásadné nedostatky najmä v rámci konektivity. Výpadok spoločnosti Intel v rámci vývoja mobilných 5G čipov spôsobil, že spoločnosť Apple výrazne zaostáva v implementácii 5G modemov do svojich smartfónov no najnovšie správy naznačujú, že Apple už konečne spravil zásadné a zároveň správne rozhodnutie, ktorým sa priblíži ku konkurentom.

Apple siahne po produkte od konkurencie

Americký gigant totižto údajne siahne v prípade budúcoročných iPhonov po modeme od konkurenčnej spoločnosti Qualcomm, informuje portál Nikkei Asian Review. Presnejšie, Apple siahne po aktuálne najmodernejšom 5G čipe z výrobne Qualcommu – po Snapdragone X55. Pýchou tohto modemu sú prenosové rýchlosti na úrovni 7 Gbps v prípade sťahovania a 3 Gbps v prípade nahrávania. Pochopiteľne, ide o teoretické rýchlosti, ktorých dosiahnutie v reálnych podmienkach môžme už teraz bezproblémov označiť za nemožné.

Ambície spoločnosti sú obrovské

Zahraničný zdroj ďalej prezrádza, že spoločnosť Apple chce 5G konektivitu zaviesť hneď do trojice modelov s uhlopriečkami 5,4-palcov, 6,1-palcov a 6,7-palcov. Zaujímavosťou je, že spoločnosť plánuje v budúcom roku predať naozaj obrovský počet zariadení. V prípade 5G smartfónov chce Apple dosiahnuť číslo 80 miliónov, čo je aktuálny ročný počet predaných iPhonov. Celkové predaje by tak mali stúpnuť na naozaj obrovské čísla, no či sa to spoločnosti Apple podarí, je naozaj otázne.

Apple má eso v rukáve

Budúcoročné smartfóny z výrobne nakusnutého jablka však neponúknu iba 5G pripojiteľnosť. Internetom už niekoľko týždňov kolujú informácie, že procesor novej generácie, čip A14, bude vyrábaný novým 5 nm procesom, ktorý bude mať pod krídlami opäť spoločnosť TSMC. Apple by sa tak vyrovnal na úroveň spoločnosti Huawei, ktorá sa taktiež plánuje ubrať podobným smerom. V prípade iPhonov 2020 sa taktiež skloňuje aj prítomnosť 3D ToF senzoru na zadnom fotoaparáte, ktorý by mohol byť veľkým lákadlom pre niektorých záujemcov o takýto smartfón. Ak si ale všetky pripravované novinky spojíme dokopy, logicky môžme usúdiť, že cenovka takýchto zariadení určite nepôjde smerom nadol, ale práve smerom nahor. To, či Apple naozaj dokáže osloviť obrovský počet zákazníkov zrejme ukážu až budúcoročné hospodárske výsledky.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
5G iPhone Apple iPhone iPhone 2020
Close
Close