AppleSpravodajstvo

Apple údajne testuje dvojicu skladacích zariadení. Kedy sa najskôr dostanú na trh?

Očakávaný skladací smartfón od americkej spoločnosti z Coupertina je údajne vo vývoji, no spoločnosť stále nemá svoj favorizovaný variant

S príchodom skladacích smartfónov od dvojice výrobcov Samsung a Huawei sa začalo povrávať aj o prvom skladacom smartfóne od najväčšieho konkurenta tejto dvojice – americkej spoločnosti Apple. Populárny výrobca s logom nakusnutého jablka si už nechal zaregistrovať niekoľko patentov, ktoré by príchod skladacieho zariadenia mohli napovedať. Taktiež sa o skladačke od Apple občasne vyjadrujú aj známi leakeri a technologickí blogeri. Ešte pred pár rokmi však väčšina analytikov očakávala, že spoločnosť Apple na vlnu tohto trendu naskočí v tesnom závese za konkurenciou. Najnovšie správy zverejnené na portáli Gizchina.com však naznačujú, že očakávanej skladačky sa tak skoro nedočkáme.

Apple stále skúša dvojicu skladacích mechanizmov

Podľa najnovších informácií údajne spoločnosť Apple aktívne testuje dva skladacie mechanizmy, ktoré by mohli byť základom prvého skladacieho iPhone-u. Vo vývoji tak sú až dve zariadenia súčasne, pričom až ďalšie zaťažkávacie skúšky a iné testy rozhodnú o tom, ktoré zariadenie sa dostane na trh.

Povráva sa o dvojici overených typov skladacích mechanizmov. Prvým testovaným mechanizmom má byť práve zariadenie na štýl Galaxy Fold, Huawei Mate X, či Microsoft Surface Duo. V krátkosti ide o jeden veľký skladateľný displej, ktorý sa bude otvárať ako kniha, respektíve reverzným spôsobom. Bližšie informácie o tom, ktorú konkrétnu technológiu Apple testuje, nie sú momentálne k dispozícii.

Druhou testovanou technológiou je „Véčkový“ dizajn, respektíve tzv. „clamshell“ dizajn. Ide o identickú technológiu ako v prípade zariadenia Galaxy Z Flip od Samsungu, či v prípade skladačky Motorola RAZR. Obe technológie sú už údajne pritom v tejto dobe testované priamo v továrni spoločnosti Foxconn, ktorá je jedným z dodávateľov pre Apple.

Na zariadenie si počkáme minimálne dva roky

Aj napriek aktívnemu testovaniu konkrétnych skladacích mechanizmov však prvý skladací smartfón od spoločnosti z amerického Coupertina tak skoro očakávať nemôžme. Viaceré zdroje totižto naznačujú, že predstavenie zariadenia by sa nemalo konať skôr ako v septembri 2022. Na prípadný príchod takéhoto zariadenia na trh si tak musíme počkať takmer dva roky. Samozrejme iba v prípade, že sa na trhu takéto zariadenie nakoniec objaví.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close