fbpx
AppleSpravodajstvo

Apple údajne pracuje na skladateľnom iPade

Apple podľa posledného reportu pracuje na skladateľnom iPade. Avšak ešte nejasajte, údajne najskôr príde v roku 2020.

Skladateľné zariadenia nemali dobrý štart na trhu vďaka fopá spoločnosti Samsung, ktorá musela predčasne odložiť spustenie ostrého predaja zariadenia Galaxy Fold. Ale ani to neodrádza podľa najnovšieho reportu spoločnosť Apple, aby pracovala na vlastnom riešení skladateľných zariadení.

Skladateľný iPad? Prečo nie

Známy portál 9to5mac.com prišiel s reportom, v  ktorom píše, že americký Apple údajne pracuje na skladateľnom iPade. Portál sa odvoláva na analytikov spoločnosti IHS Markit. Podľa nich by zariadenie malo byť možné rozložiť do veľkosti bežného notebooku, a tak ponúknuť dodatočný komfort jeho používateľom. Analytici si ďalej myslia, že zariadenie bude vybavené 5G modulom.

Ťažko dnes však odhadnúť, kedy  zariadenie reálne uvidíme na trhu. Aktuálne sa spoločnosť podľa posledných správ trápi s  implementáciou 5G technológie do svojich smartfónov, resp. ju nepokladá tak za dôležitú. Dokonca sa spomína, že prvý 5G iPhone môže byť predstavený až v budúcom roku. Preto najrealistickejším predpokladom prvého skladateľného iPadu je rok 2020.

Mimochodom, na obdobnom zariadení pracuje aj spoločnosť Lenovo, ktorá len nedávno ponúkla prototyp svojho skladateľného notebooku/tabletu známemu Youtuberovi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close