Apple

Apple trápi závažný problém! Zvoláva majiteľov MacBook Pro na záručnú opravu kvôli chybnej batérii

Dnes už asi žiaden výrobca nedokáže vytvárať produkty bez toho, aby sa niekde neobjavila nejaká malá či nepríjemná chyba. Výnimkou nie je ani spoločnosť Apple. Tá ma za sebou „chýb“ taktiež viac než dosť a v podstate už niekoľko rokov máme možnosť vidieť, ako jablčná spoločnosť zvoláva majiteľov jablčných produktov k ich bezplatnej oprave kvôli rôznym chybám. Najnovšie sa objavili informácie o probléme s batériou u MacBooku Pro.

Chyba sa týka modelu MacBook Pro 13″ 2016 aj model 2017

Spoločnosť Apple tvrdí, že existuje malé množstvo majiteľov 13″ MacBooku Pro vo verzii bez Touch Baru, vyrobeného medzi obdobiami október 2016 až október 2017, ktoré sú ovplyvnené veľmi nepríjemnou chybou batérie. Majitelia tohto profesionálneho laptopu teraz majú možnosť získať v rámci oficiálnej „zvolačke“ novú batériu zadarmo.

Jablčná spoločnosť síce nepovedala, koľko kusov MacBooku Pro trpí problémom s batériou, ale pravdepodobne to môže byť okolo niekoľko tisíc kusov. Chyba batérie sa prejavovala hlavne krátkou výdržou batérie alebo nefungovaním batérie vôbec. Apple zároveň dáva do pozornosti tento odkaz, kde si vieš zadať sériové číslo svojho MacBooku, kde následne zistíš, či je aj tvoj MacBook ovplyvnený touto chybou. V prípade, že áno, Apple odporúča navštívenie autorizovaných predajcov či servisov.

Zdroj: 9to5mac.com, úvodný obrázok: Youtube (DetroitBORG)

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close