Apple

Apple zavádzal pri predstavení nového iPhone Xs. Známy Youtuber vyvrátil v teste, že krycie sklo na kamere je zo zafíru

Nové iPhone zariadenia sú tu s nami už niekoľko týždňov. Ich predstavenie bolo sprevádzané veľkými fanfárami, ktoré sprevádzali viaceré vyhlásenia o „revolučnom smartfóne“.  Dočkali sme sa nového výkonného čipu A12, odolnosti voči vode, podpore Qi či dvoch aktívnych SIM kariet, ktoré v podaní spoločnosti Apple boli doteraz veľkým tabu. Okrem fanfár však spolu s predstavením nových zariadení prišli aj negatívne správy. Napríklad o tom, že spoločnosť v balení nepribaľuje redukciu Lightning konektoru a ani rýchlo nabíjačku.

Najnovšie známy Youtube JerryRigEverything si zobral na paškál nový iPhone Xs. Tak ako býva u ňho zvykom tak smartfón podrobil „ťažkému“ testu, v ktorom odhalil, že spoločnosť Apple nehovorila celkom pravdu. Počas predstavenia totiž Apple hovoril, že objektív fotoaparátu je chránený zafírovým sklíčkom. Podľa všetkého sa však jedná „len“ o tvrdené sklo.

Nižšie si môžete pozrieť video, v ktorom JerryRigEverything podrobil smartfón testu odolnosti. Do pozornosti vám dávame časový úsek od 4. minúty, v rámci ktorého testoval odolnosť krycieho sklíčka fotoaparátu proti poškrabaniu. Výsledok je, že ku poškrabaniu došlo pri strete s materiálom, ktorého tvrdosť je 6 Mohsov (Mohsov je stupnica tvrdosti). Zafírové sklíčko je však poškriabateľné od tvrdosti 8 Mohsov.

Zdroj: Youtube (JerryRigEverything)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple iPhone Xs JerryRigEverything

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close