Pracovné ponuky
AppleBezpečnosťSpravodajstvo

Apple sa zapája do boja proti COVID-19. Zdravotníckemu personálu v USA a Európe daroval milióny respirátorov

Prvá zásielka putovala priamo do "domáceho" zdravotníctva, ktorému Apple zabezpečil až 2 milióny FFP2 respirátorov

Ochranných zdravotníckych pomôcok je dnes vo svete naozaj obrovský nedostatok, čo pociťujú zdravotnícke systémy takmer vo všetkých krajinách zasiahnutých najnovším koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje  respiračné ochorenie známe ako COVID-19. Do boja proti nemu sa v posledných týždňoch zapojilo hneď niekoľko technologických gigantov, ktorí poskytli nie len financie, ale aj hmotnú pomoc vo forme zdravotníckeho materiálu. Podobnou cestou sa najnovšie vydala aj americká spoločnosť Apple, ktorá má v pláne dodať zdravotníckym systémom v Európe a USA milióny respirátorov.

Ďalšie z trojice významných opatrení od Apple

O najnovšom pláne spoločnosti informoval na sociálnej sieti Twitter priamo generálny riaditeľ, Tim Cook, ktorý vo svojom tweete poďakoval zdravotníkom na celom svete, ktorí sú „prvou“ kontaktnou líniou v boji proti novému koronavírusu. V samotnom tweete zároveň nájdeme informáciu, že spoločnosť plánuje dodať milióny respirátorov N95 (EÚ ekvivalent FFP2) nie len do USA, ale aj do Európy. Presný počet dodaných respirátorov, ani vybrané krajiny, kde respirátory poputujú, zatiaľ známy nie je. Americká vláda, respektíve vice prezident, Mike Pence, však na nedávnej tlačovej konferencii uviedol, že miestnemu zdravotníctvu budú dodané hneď 2 milióny spomínaných respirátorov. 

Pochopiteľne, nejde o prvé opatrenie spoločnosti Apple v boji proti novému koronavírusu, ktorý ovplyvnil dianie v celom svete. Spoločnosť už v priebehu posledných týždňov uvoľnila viac ako 15 miliónov amerických dolárov vo forme darov, či dotácií po celom svete. Majiteľov špeciálnych kreditných kariet Apple Card zas známy výrobca prémiovej elektroniky potešil odpustením všetkých úrokov za marcové platby.

Všetky zaujímavé informácie o koronavíruse SARS-CoV-2 a ochorení COVID-19 nájdeš na našom webe, pričom všetky dôležité informácie nájdeš najmä na stránkach Ministerstva zdravotníctva SR.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close