NovinkySoftware

Apple sa chystá údajne kúpiť populárny Shazam. Cena dosahuje astronomickú výšku

TechCrunch prišiel s informáciami, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť Apple sa chystá ohlásiť jednu z najväčších akvizícii svojho druhu. Shazam, populárna služba na rozpoznávanie audio klipov by čoskoro mohla patriť pod krídla kalifornskej spoločnosti.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=c0BnzTTLFRs

Pre Apple akvizícia Shazamu by znamenala získanie technológie určenej na rozpoznávanie zvukových klipov ako aj možnosť „získania“ peňazí, ktoré Apple platí v rámci komisií za poslanie používateľov z rozhrania aplikácie do iTunes. Spoločnosť Shazam pritom nie je žiadnym malým hráčom. Dokazujú to čísla a jeho 10% podiel na trhu v oblasti predaja digitálneho obsahu.

Apple touto akvizíciou by získalo viac ako 1 milión kliknutí denne. Zároveň by hrala prvú „ligu“ po boku služieb ako Spotify a Google Play Music. Nehovor viac o tom, že Shazam začiatku tohto roka sa pustil aj do oblasti virtuálnej reality. V každom prípade ani tento „špás“ nie je zadarmo. V kuloároch sa hovorí o investícii vo výške 400 miliónov USD.

Zdroj: The Verge, úvodný obrázok: Youtube

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close