Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Apple predstavil nový iPad Air a novú generáciu iPadu Mini. Prichádzajú s novšími procesormi a podporou Apple Pencil

Spoločnosť Apple oficiálne predstavila nový iPad Mini 5. generácie, ako aj úplne nový prírastok do rodiny iPadov, nový iPad Air. Oba tablety od nakusnutého jablka prichádzajú s minuloročným procesorom A12 Bionic a podporou Apple Pencil.

New-iPad-air-and-iPad-mini-with-Apple-Pencil-03182019_opt
Zdroj: Apple – Kompletné portfólium iPadov od spoločnosti Apple

Staronový iPad Mini

Nový iPad Mini 5. generácie sa vizuálne takmer nijako neodlišuje od svojho predchodcu, no jeho črevá prešli veľkým redesignom. Nový iPad Mini poháňa už spomínaný procesor A12 Bionic, ktorý sa osvedčil v poslednej generácií smartfónov iPhone. Staronový je aj 7,9-palcový displej, no tentokrát s o čosi väčším rozlíšením na úrovni 2048 x 1536 pixelov s hustotou 326ppi, čo je veľký nárast oproti jeho predchodcovi.

New-iPad-Mini-and-supports-Apple-Pencil-03192019_opt
Zdroj: Apple

Zákazníkov spoločnosti Apple určite poteší aj fakt, že Apple v tomto prípade ponechal na iPade Mini aj klasický Home button so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov. Skvelou správou pre budúcich majiteľov je ale aj podpora Apple Pencil, no bohužiaľ, iba jeho prvú generáciu, ktorá sa dá nabíjať iba prostredníctvom Lightning konektoru.

Nový iPad Air

Úplná novinka od spoločnosti Apple príliš nezapadá do modelovej rady iPadov. Jeho displej s veľkosťou 10,5-palcov, rozlíšením 2224×1668 pixelov a s hustotou pixelov 264ppi, ho radia medzi doterajšie modely klasických iPadov a špičkového iPadu Pro. Ako uvádza ale samotný Apple, ambíciou nie je vyradenie niektorého z predošlých modelov, ale iba rozšírenie portfólia spoločnosti.

New-iPad-Air-smart-keyboard-with-apple-pencil-03192019_opt
Zdroj: Apple

Nový iPad Air zdieľa s jeho menším bratom mnoho technológií, napríklad ako identický procesor A12 Bionic, podporu Apple Pencil, či klasický Home button so skenerom odtlačkov prstov. Jediným zásadným rozdielom sú ich rozdielne veľkosti, ako aj rozdielna cena, ktorá nie je nijako premrštená a v rámci spoločnosti Apple sa jedná o „klasiku“. Priaznivci Applu si na svoje určite prídu, no vysoké ceny určite niektorých záujemcov v našich končinách odradia.

Cena a dostupnosť

A o akej cene teda hovoríme? Cena základného modelu iPad Mini s WiFi a 64GB úložiskom začína na úrovni 459 eur. Cena LTE modelu s 256GB úložiskom je ale až na úrovni 769 eur. V prípade iPadu Air je cena ešte o niečo vyššia. Základný model s WiFi a 64GB úložiskom by sa mal predávať za 569 eur, pričom vrcholný model vás vyjde až na 879 eur. Podľa aktuálnych informácií by mali byť všetky modely v našich končinách dostupné už 26. marca.

Zdroj: Apple via Techradar.com, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close