fbpx
AppleSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Apple pracuje na zariadeniach ktoré vám umožnia detegovať jed vo vašej blízkosti

Zariadenia spoločnosti Apple už dokážu snímať frekvenciu vášho srdca, vaše kroky, ale to nieje jediné. V budúcnosti by vám mohli pomôcť ostať na žive. Uistitia Vás, že nevdychujete jed! Na prvý pohľad to môže znieť ako hlúposť, ale keď sa pozrieme na štatistiky tak zistíme, že tisíce ľudí ročne sú priotrávené jedmi.

Podľa patentu, ktorý spoločnosť Apple predložila v júli 2017 sa predpokladá, že každý senzor bude obsahovať rad elektród na báze kremíka s „plynovo snímacou vrstvou“ nad elektródami. Ďalšia priepustná vrstva odfiltruje neškodné plyny a nechá len „jedovatý plyn“ prejsť až do vrstvy snímajúcej plyn ktorý ho následne detekuje a oznámi.

Patent Applu uvádza niekoľko látok ktoré sa budú dať detekovať, vrátane oxidu siričitého, metánu a oxidu uhoľnatého (CO). Tak tiež plyn bez zápachu, ktorý každoročne zabije viac ako 400 Američanov a pošle ďalších 20000 na pohotovosť.

Apokalypsa alebo pesimizmus

Apple sa zrejme pripravuje na apokalypsu. No ak sa naozaj stane že niekde nastane únik plynu alebo budete v blízkosti nebezpečenstva tak by vám to mohol váš smartfón povedať.

Zdroj: futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close