AppleSpravodajstvo

Apple ovládol rebríček najlepšie predávaných smartfónov za 1. kvartál 2020. Darilo sa aj Xiaomi a Samsungu

Podľa očakávania Apple ovládol rebríček najlepšie predávaných smartfónov

Štatistiky z pred pár dní odhalili, že globálny prepad predaja smartfónov nás dostal späť na čísla z roku 2014. Celkovo bolo totiž predaných menej ako 300 miliónov smartfónov. Jedna z mála spoločností, ktoré mohli mať radosť, bola spoločnosť Xiaomi, ktorá podľa spoločnosti CounterPointresearch rástla, a podľa spoločnosti Strategy Analytics si udržala predaje na rovnakej hodnote, ako tomu bolo rok dozadu. Zároveň sa spoločnosť stala 4. najväčším predajcom smartfónov v západnej Európe.

Podľa očakávaní dominoval Apple

Najnovšie dáta spoločnosti Canalys, ktoré boli zverejnené len pred pár hodinami prostredníctvom sociálnej siete Twitter, prezrádzajú rebríček 10 najlepšie predávaných smartfónov na globálnom trhu. Podľa očakávania rebríček ovládla spoločnosť Apple so smartfónom iPhone 11. V rámci 10 najpredávanejších smartfónov, Apple má ešte 2 zástupcov, konkrétne iPhone 11 Pro Max a iPhone 11 Pro. Darilo sa však aj spoločnostiam Xiaomi a Samsung. Xiaomi obsadilo 2. priečku so zariadeniami Redmi Note 8/8T a Samsung 3. priečku so smartfónov Galaxy A51. Kompletné štatistiky si môžete pozrieť nižšie.

Najpredavanejsie smartfony 1. kvartal 2020_canalys
Zdroj: Canalys

Zo štatistík zároveň vyplýva, že spoločnosť Huawei, ktorá je aktuálne druhým najväčším predajcom smartfónov na svete, v rebríčku nemá žiadneho zástupcu. Inými slovami, má tak diverzifikované portfólio zariadení,  že predajné čísla  jednotlivých modelov nie sú  tak výrazne „kostrbaté“, ako to je v prípade konkurencie. Len pre pripomenutie. Huawei v priebehu 1. kvartálu tohto roka predal približne ~50 miliónov zariadení.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close