Apple

Apple nám tento rok zabudol predstaviť jeden podstatný produkt. Tým je už rok sľubovaná bezdrôtová nabíjačka AirPower

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple a minulý rok ste naozaj pozorne pozerali celé predstavenie nových iPhonov, určite Vám neušlo ani predstavenie „revolučnej“ bezdrôtovej nabíjačky Apple AirPower. Spoločnosť Apple sa vtedy chválila pokročilou technológiou bezdrôtového nabíjania, ktorá by umožnila nabíjanie hneď niekoľkých produktov naraz. Apple jej predstavenie ale odložil už dvakrát, no aktuálne to vyzerá tak, že sa jej nedočkáme zrejme nikdy.

Zmienku o nej nenájdete už takmer nikde

Bezdrôtová nabíjačka Apple AirPower sa objavila nie len na samotnom predstavovaní nových iPhonov v roku 2017, no taktiež dlhú dobu figurovala aj na stránke spoločnosti Apple. Jej cenu ani špecifikácie sme nepoznali, no na stránke sa nachádzala naozaj niekoľko mesiacov. Čo sa s ňou ale tak náhle stalo?

Nabíjačka má hneď niekoľko technických problémov

Spoločnosť Apple sa o informácie o nabíjačke s nikým nepodelila, no hrabanie sa v interných dokumentoch nie je pre svetových leakerov nič ťažké. Práve túto prácu za nás urobil známy zahraničný leaker Sonny Dickson. Ten sa dostal ku kľúčovej internej správe, ktorá popisuje všetky problémy a potencionálnu budúcnosť zariadenia. Na základe interných informácií to vyzerá tak, že nabíjačka AirPower má vážne problémy s prehrievaním, čo spôsobuje problémy s výkonom nabíjačky a samotným nabíjaním zariadení. Zle je na tom aj komunikácia medzi zariadeniami, aktivácia samotného nabíjacieho procesu a rýchlosť nabíjania. Inými slovami, nabíjačka má problémy s vykonávaním všetkých funkcií, ktoré spoločnosť Apple tak hrdo prezentovala.

Dočkáme sa jej teda niekedy?

Pocit mnohých zamestnancov pracujúcich na zariadení je, že zariadenie môže byť odsúdené k neúspechu a nemusí byť životaschopné, pokiaľ nedosiahneme významný pokrok, „ píše sa v odhalenej internej správe. Predstavenie nabíjačky AirPower je momentálne na kilometre ďaleko. Dlho sa zvažovala myšlienka predstavenia ešte tento rok, no podľa samotných inžinierov je tento scenár vysoko nepravdepodobný.

Tip pre vás  Výrobca počítačov a príslušenstva MSI podpichuje Apple. V novej reklame porovnáva stojan za 1000 dolárov s 5K monitorom s podobnou cenou

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Apple)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close